Komentāri
Ar starptautisku skatuves festivālu noslēgsies projekts Rīgas dzejas karte
AVaspo:7. Publicitātes foto

Projekta Rīgas dzejas karte noslēgumā apvienība Orbīta aicina uz neparastu koncertu 11. decembrī Ģertrūdes ielas teātrī, informē Orbītas sabiedrisko attiecību vadītāja Laura Leimane.

Pasākumā, kurā piedalīsies muzikālās dzejas apvienības no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Somijas, Vācijas un Krievijas, dzeja tiks demonstrēta kā līdzeklis daudzveidīgām muzikālām skatuves izpausmēm.

”Līdz šim visos projekta Rīgas dzejas karte posmos dzeja tika izmantota kā līdzeklis, lai aprakstītu Rīgu, taču šoreiz vēlējāmies ienest dzeju kā aktuālu notikumu Rīgas kartē,” pasākumu raksturo Orbītas pārstāvis Artūrs Punte. ”Tas ir, šādā veidā dzeja nevis veras pagātnē, bet gan mērķtiecīgi tiek ienesta pilsētas atmiņā.”

Dalībai festivālā atlasīti dzejnieki, kuri strādā pie sava skatuviskā tēla un savieno dzeju ar mūziku. ”Ņemot vērā priekšnesumu stilistisko daudzveidību un dalībnieku skaitu, pasākumu pat varētu saukt par vienas dienas festivālu,” to vērtē A.Punte.

Vairāki koncerta programmā iekļautie mākslinieki Rīgas publikai jau ir zināmi, taču daudzi Latvijā līdz šim nekad nav uzstājušies. Kopumā vakara gaitā uzstāsies astoņi muzikālie dzejas kolektīvi.

Igauniju pārstāvēs apvienība Paranoia Publishing Group Ltd., kuras sastāvā darbojas dzejnieks, mūziķis un performanču mākslinieks Kiwa Noid. Viņu performancē piedalīsies arī dvīņumāsas Agnese un Madara Rutkēvičas.

Mūsu otrus tuvākos kaimiņus – lietuviešus – pārstāvēs audiovizuālās dzejas grupa AVaspo:7. Grupa, kuras līdere ir dzejniece un dramaturģe Gabriele Labanauskaite, sadarbojas ar dažādiem māksliniekiem, lai radītu aktuālas dzejas un video instalācijas.

Somijas radošo vidi pasākumā demonstrēs muzikāli poētisks duets, kuru izveidojis gleznotājs un mūziķis Sandors Vali (Sándor Vály) kopā ar dzejnieku, izdevēju un Tamperes dzejas festivāla rīkotāju Jiski Ihalainenu (Jysky Ihalainen).

Sandors Vali un Jiski Ihalainens. Foto: Saša Tkalčan

No Krievijas ieradīsies divas apvienības. Pirmā no tām ir 2005. gadā radītais konceptuālais muzikālais projekts Neapzinātās mūzikas studija (Студия Неосознанной Музыки), kurā šo gadu laikā bijuši iesaistīti daudzi cilvēki, radot plašu muzikālo spektru. Otra radošā apvienība – viens no 21. gadsimta spilgtākajiem krievu dzejniekiem Andrejs Rodionovs (Андрей Родионов) un Krievijas elektroniskās mūzikas veterāns Aleksandrs Zaicevs (Александр Зайцев, Ёлочные игрушки).

Savukārt Maskavā dzimušais dzejnieks, spoken word mākslinieks un izglītojošo lekciju autors (projekts Narkofobija) Aleksandrs Deļfinovs (Александр Дельфинов) nu jau daudzus gadus dzīvo Berlīnē, tāpēc šoreiz pārstāvēs Vāciju.

Pasākumā piedalīsies arī mākslinieki no Latvijas. Jēkabs Nīmanis un Varis Piņķis demonstrēs performanci pār Jaunā Rīgas teātra izrādes Klāvs motīviem ar Klāva Elsberga dzeju. Tāpat apmeklētājiem būs iespēja ieklausīties Rīgas dzejas kartes pasākumos jau satiktu mākslinieku – dzejnieka Semjona Haņina un kontrabasista Staņislava Judina izpildījumā.

Par festivāla video pavadījumu parūpēsies Viktors Keino (VJ Wickis).

Koncerta sākums 11. decembrī paredzēts plkst. 18.00, savukārt tā nobeigums iestiepsies jau 12. decembra rītā. Apmeklētāju ērtībai Ģertrūdes ielas teātra (Ģertrūdes ielā 101a) 2. stāvā būs iespējams iestiprināties ar ēdieniem un dzērieniem. Tā kā pasākuma kopējais garums paredzams ap sešām stundām un tas notiks brīvā formā, apmeklētāji pievienoties aicināti jebkurā brīdī. Visiem ārvalstu priekšnesumiem tiks nodrošināti titri latviešu valodā.

Projekts Rīgas dzejas karte tiek īstenots Eiropas kultūras galvapilsētas gada ietvaros. Tas iesaista vietējos un ārzemju māksliniekus, kuri ir ieinteresēti dažādos žanros un formās apvienot dzejas tekstu un pilsētas vidi. Divarpus gadu laikā notikušas vairāk nekā 10 izstādes un pasākumi, kuros darbi demonstrēti. Līdz šī gada beigām radītie darbi vai to apraksti un vizualizācijas tiks iekļautas digitālā Rīgas kartē, kas būs ikvienam pieejama tiešsaistē.

Rīgas dzejas kartes koncerts top ar Valsts kultūrkapitāla fonda un nodibinājuma Rīga 2014 atbalstu.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl