Ar izrādi Ikdienas vājprāts Rīgā viesosies austriešu horeogrāfs

0 Komentāru
Ar izrādi Ikdienas vājprāts Rīgā viesosies austriešu horeogrāfs
Publicitātes foto

Salnu mēnesī nevalstiskās skatuves mākslas producentu kompānija Pigeon-Bridge skatītājus turpinās iepazīstināt ar jauniem un talantīgiem skatuves mākslas profesionāļiem no ārvalstīm, kuru darbus raksturo starpžanru formu un izteiksmes valodu izmantošana. 15. novembrī plkst. 19.00 Arhitektūras un mediju centrā H2O 6 būs skatāma austriešu horeogrāfa Tobiasa M. Draegera (draeger u.co) izrāde – performance Ikdienas vājprāts (Daily Madness).

”Kā Devida Linča filma uz skatuves,” saka kāds anonīms skatītājs. Ikdienas vājprāts ir prāta karte (mind map) – stāsts, kad esam ieslodzīti tumsas varā, lai organizētu un pārvaldītu ikdienišķo haosu mums apkārt ar vēlmi nojaukt šīs ierobežotības sienas mūsu prātos.

”Sākums vai turpinājums? Nekā. Ikdienas vājprāts ir estētiski unikāla kulminācija. Tas aizved tevi uz iekšēju sevis klaustrofobiju un ķermeni, kas tiek iedzīts tā destrukcijā,” raksta 
Georg Molnar/franzikreis.de, Vīnē.

Izrāde Ikdienas vājprāts šogad ieguvusi Minhenes kultūras balvu.

Tobiass M. Draegers ir neatkarīgs horeogrāfs un skatuves mākslinieks, kura darbības spektrs caurvij skatuves, dizaina, jaunā cirka, filmu un skatuves mākslas žanrus. Viņa darbus raksturo izteikta vēlme radīt filmu uz skatuves bez tai raksturīgajiem elementiem. Pieredze, strādājot ar cirka tehnikām, radījusi īpašu mākslinieka izjūtu un izpratni par objektu funkcionalitāti, piešķirot tiem dzīvības nozīmi un līdzdarbošanos izrādēs. Tobiass kā izpildītājs regulāri darbojas starpdisciplināros mākslas projektos kompānijā.

Biļetes uz izrādi pieejamas Biļešu paradīzes kasēs un bilesuparadize.lv. Biļetes cena: 10 un 7 eiro (skolēniem, studentiem, pensionāriem, ISIC karšu īpašniekiem).

Īsi pirms viesizrādes Tobiass. M. Draegers vadīs divu dienu meistarklasi Prāta stāvoklis topošajiem un esošajiem radošo profesiju pārstāvjiem – horeogrāfiem, dejotājiem, aktieriem, režisoriem, gaismu un video, foto un vizuālās mākslas pārstāvjiem u. c. interesentiem). Tās galvenais uzdevums būs katrā dalībniekā atklāt jaunu rakstura izpausmi, īpašību vai to kopumu, kas līdz šim nav bijusi apzināta. To iepazīt, lai izmantotu savā turpmākajā radošajā darbībā.

Papildu informācija par viesizrādi un meistarklasi: pigeonbridge.com.

0 Komentāru