Alvis Hermanis saņem Baltijas Asamblejas balvu mākslā

0 Komentāru
Alvis Hermanis saņem Baltijas Asamblejas balvu mākslā
Foto: Ieva Lūka, LETA

Baltijas Asamblejas (BA) balva mākslā šogad piešķirta Jaunā Rīgas teātra režisoram Alvim Hermanim par radošajiem sasniegumiem, uzvedot virkni izrāžu, jo īpaši par iestudējumu Oblomovs, informē Saeimas preses dienests.

2014. gada BA balvas literatūrā, mākslā un zinātnē, kā arī BA medaļas par nopelniem Baltijas valstu vienotības stiprināšanā un sadarbības veicināšanā ceturtdien tika pasniegtas svinīgā ceremonijā Igaunijas galvaspilsētā Tallinā BA 33. sesijas ietvaros.

Balvu literatūrā saņēma igauņu rakstnieks Pēters Sauters (Peeter Sauter) par noveli Neatstāj mani vienu (Ära jäta mind rahule, 2012).

Savukārt balva zinātnē tika piešķirta habilitētajam profesoram Jozam Vidam Gražulevičam (Juozas Vidas Gražulevičius) no Lietuvas par augstiem sasniegumiem materiālķīmijā un inženierzinātnēs, kā arī par aktīvo sadarbību ar pārējo Baltijas valstu zinātniekiem izpētes projektu izstrādē un īstenošanā.

BA balva ir dibināta 1994. gadā, un to ieguvuši daudzi pazīstami kultūras, zinātnes un mākslas jomas darbinieki. 2013. gadā BA balvu zinātnē saņēma zinātniece Renāte Blumberga par pētījumu kopu, kas pamatota ar arhīvu un zinātnisko ekspedīciju materiāliem un veltīta Latvijas otras pamatnācijas – lībiešu vēsturei un kultūrvēsturei. BA balva literatūrā tika piešķirta lietuviešu dzejniekam, esejistam un prozaiķim Donaldam Kajokam (Donaldas Kajokas) par dzejoļu krājumu Kurlajam ēzelītim (Kurčiam asiliukui) un romānu Ezers un to pavadošās personas (Ežeras ir kiti jį lydintys asmenys). Savukārt balva mākslā pērn pasniegta komponistam Pēteram Vehi (Peeter Vähi) no Igaunijas par oratoriju Marija Magdalēna (Maria Magdalena), kurā izmantoti svētie raksti koptu valodā.

0 Komentāru