4. maijā pie Brīvības pieminekļa koncertēs Latvijā iemīļoti mūziķi un apvienotais koris

2 komentāri
4. maijā pie Brīvības pieminekļa koncertēs Latvijā iemīļoti mūziķi un apvienotais koris
Foto: LETA

Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas dienas svinībās rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti uz vērienīgu koncertprogrammu pie Brīvības pieminekļa. Programmas kulminācijā koncertā Mūsu balsis Brīvībai skanēs apvienotā kora izpildītās dziesmas diriģenta Inta Teterovska vadībā, kā arī priecēs solistu Ievas Akurateres, Daumanta Kalniņa, Andra Ērgļa, Ievas Sutugovas, Zanes Dombrovskas, Kalvja Bormaņa un Ainara Virgas priekšnesumi.

Svētku programma 4. maija rītā pie Brīvības pieminekļa sāksies jau no plkst. 11.00, kad iedzīvotāji aicināti vērot Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestru defilē un koncertu. Plkst. 14.00 notiks tradicionālā ziedu nolikšanas ceremonija, bet plkst. 15.00 laukumā pie Brīvības pieminekļa, piedaloties orķestriem no Liepājas, Ventspils, Jelgavas un Rīgas, kā arī pazīstamiem solistiem – Antrai Stafeckai, Andrim Ērglim, Amandai Meržeckai, Daumantam Kalniņam un Aijai Vītoliņai, notiks koncerts Dzimtenes melodijas. Tajā skanēs Raimonda Paula kompozīcijas, Ulda Marhilēviča skaņdarbi, latviešu komponistu patriotiskās dziesmas, kā arī latviešu tautasdziesmu programma. Koncertu vadīs aktieris Normunds Bērzs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vakara svētku koncerts Mūsu balsis brīvībai pie Brīvības pieminekļa sāksies plkst. 20.00. Tajā piedalīsies apvienotais koris diriģenta Inta Teterovska vadībā, instrumentālā grupa ar mūziķiem Aivaru Gudro, Norbertu Skrauci, Ervingu Znotiņu, Emīlu Zilbertu, Raimondu Tigulu un solistiem Ievu Akurateri, Daumantu Kalniņu, Andri Ērgli, Ievu Sutugovu, Zani Dombrovsku, Kalvi Bormani un Ainaru Virgu. Koncerta režisors ir Valters Sīlis, scenogrāfs – Didzis Jaunzems. Koncertu vadīs aktieris Mārtiņš Brūveris, un tajā skanēs Emīla Zilberta aranžējumi. Klausītājiem būs iespēja dzirdēt tādas tautā iemīļotas un populāras dziesmas kā Taisnība, Pie laika, Tēvzemes etīde, Dzimtā valoda, Zaļā dziesma, Saule, Pērkons, Daugava un daudzas citas.

“Koncertā Mūsu balsis brīvībai esam iecerējuši dziesmās un vārdos visi kopā izdzīvot 4. maija notikumus. Mūzikai Atmodas laikā bija liela emocionāla nozīme un ar tās palīdzību atcerēsimies, kādas bija tā laika šaubas, satraukumi, prieki, par ko mēs domājām toreiz, kas ir tās vērtības, kuras mums turēt apziņā šodien,” svētku koncerta ideju raksturo režisors Valters Sīlis.

Visas dienas garumā iedzīvotāji laipni aicināti pie Brīvības pieminekļa piedalīties kompozīcijas Ziedu Latvija veidošanā, kas būs apskatāma līdz 5. maija plkst. 21.30.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl