Kopā piedzerties drīkst, bet sportot aizliegts? Rezonansi raisa trenera Kristapa Vildes paziņojums

12 komentāri
Kopā piedzerties drīkst, bet sportot aizliegts? Rezonansi raisa trenera Kristapa Vildes paziņojums
PN / SCANPIX

Pēc jauno Covid-19 ierobežojumu izsludināšanas īpašu sašutumu pauž sporta industrijā strādājošie un cilvēki, kuri ikdienā mīl sportot. Sociālajos tīklos milžu ažiotāžu izraisījis populārā trenera Kristapa Vildes ieraksts. Treneris ir šokā par to, ka jaunie ierobežojumi atļauj kopā lietot alkoholu un ballēties, taču sanākt kopā, lai sportotu, ir aizliegts.

Apkopojums: viss, kas Tev jāzina par jaunajiem Covid-19 ierobežojumiem

Lielāko neizpratni sportisko latviešu vidū radījis ierobežojums grupu sporta treniņiem telpās, kamēr izklaides vietās cilvēkiem joprojām atļauts pulcēties, tāpat kā atļauts rīkot pasākumus restorānos, klubos un pirtīs.

30 cilvēki var pulcēties, lai ballētos telpās, kamēr 300 ļaudīm atļauts lustēties ārpus telpām, tajā pat laikā – sporta pasākumus organizēt aizliegts, klātienē nenotiks interešu izglītības un amatiermākslu nodarbības.

”Piedodiet, atvainojiet, bet “buhāt” līdz vepra stāvoklim ir atļauts, bet trenēties cilvēkiem trenera klātbūtnē, bez nekādas pieskaršanās vienam otram, lai rūpētos par savu veselību ir aizliegts?

30 cilvēki var nodzert kārtējo reizi savus mūļus, bet 30 cilvēki, ievērojot visu, nedrīkst uzlabot savu veselību. ARE YOU FUC*ING kidding me?” savas pārdomas par jaunajiem ierobežojumiem pauž treneris Kristaps Vilde.

Viņš spriež, ka ierobežojumi nav loģiski, un, visdrīzāk, visa pamatā biznesa intereses – treneri un sporta klubi, acīmredzot, nemaksā gana lielus nodokļus, tāpēc tos var ”aizklapēt”, atstājot darbojamies bārus un lielveikalus.

Pēc trenera domām, šādi ierobežojumi ir tikai papildus drauds sabiedriskajai veselībai.

”Tagad atkal sēdēs mājās, sāksies ledusskapja virināšana, jo lielākā daļa cilvēku iet tikai un vienīgi uz grupu nodarbībām, nevis sporto paši par sevi. Privātos treniņus ne visi spēj atļauties.

Un par veselību ir jārūpējas. A, kas te notiek? Dzeriet, dzeriet, alkašu tauta, dzeriet! Bet dejot – nē, sportam – nē, veselībai – nē, sporta pasākumiem – nē, viss, kas ir labs, iet viens liels, trekns NĒ!

Ļoti kretinē šis infantilisms, kas nāk no varas iestādēm. Tā vietā, lai veicinātu tautas veselības uzlabošanu, tiek darīts viss pretējais. Cik aklam un stulbam ir jābūt, lai kāds šim visam vispār piekristu?
Grupu nodarbībām ir jābūt, dejot ir jāatļauj, kustēties ir jāatļauj, dzīvot veselīgi ir jāatļauj!” savu nostāju pauž treneris un veselīga dzīvesveida entuziasts.

Kristapa ieraksts ”Facebook” izpelnījies milzu popularitāti – simtiem līdzīgi domājošu ļaužu pauž neizpratni par jaunajiem ierobežojumiem, kas atļauj ballēties, bet liedz kopā sportot.

Notiek šķēpu laušana un viedokļu apmaiņa – kamēr kāds uzsver, ka sportošana kopā nozīmē pastiprinātu ieelpošanu un izelpošanu, cits aicina ieskatīties sabiedriskajos transportos un lielveikalos, kur elpots tiek vēl aktīvāk.

Interneta vidē arvien vairāk izskan ierobežojumi organizēt ”privātas ballītes sportiskā garā” un pārdēvēt grupu treniņus par ”vīna jogas” vakariem, bet sporta komandu treniņus pārsaukt par ”tematiskajiem pasākumiem ar bumbām un nūjām”.

12 komentāri