Konkursa ”Mister Planet” laureāts Jānis no Valmieras: Galvenais ir uzdrīkstēties izkāpt no komforta zonas

4 komentāri
Konkursa ”Mister Planet” laureāts Jānis no Valmieras: Galvenais ir uzdrīkstēties izkāpt no komforta zonas
Privātais arhīvs

”Nekas dzīvē nesagādā lielāku prieku par to, ka esi uzdrīkstējies izdarīt to, no kā ir bijis bail,” dažas dienas pēc atgriešanās no starptautiskā skaistumkonkursa ”Miss and Mister Planet 2017” sarunā ar portālu Skaties.lv atzīst 24 gadus vecais bijušais alūksnietis, tagad valmierietis Jānis Kliests. Viņš konkursa uzvarētāju sarakstā ieņēmis otro vietu.

Jānis Kliests jau trīs gadus mīt Valmierā, kur strādā uzņēmumā ”Klondaika” par spēļu iekārtu uzraugu. Ceļš uz konkursu ”Miss and Mister Planet” sācies gluži nejauši – viņš ticis ietagots vietnē ”Facebook” rakstā, kur izsludināta potenciālo konkursantu meklēšana. Bijis neliels kastings, un tālākais jau noritējis savu gaitu.

Interesanti, ka šajā lauciņā Jānis ir pilnīgi ”zaļš”.

”Šī bija viena no lietām, par ko es tiešām biju domājis: nekad dzīvē. Man it kā patīk fotografēties, bet nekad nebiju domājis to darīt tādā kontekstā, kā tas bija konkursā. Es biju iesācējs. Viss, kas notika gan konkursā, gan ap to, man bija pilnīgi jauns,” portālam Skaties.lv neslēpj Jānis.

Konkursā ”Mister Planet” tika vērtēta ne tikai dalībieku ārējā pievilcība, bet arī attieksme pret darbu un pat tik vienkārša lieta kā ierašanās uz mēģinājumu laikā.

”Mēģinājumi mums bija visu laiku – mēs mācījāmies horeogrāfiju, kā mēs iesim uznācienos, kā mēs staigājam, kā skatāmies kamerās, un to visu uz vietas vērtēja arī žūrija. Pēc tam bija intervijas ar žūriju, kur jautāja par nodarbošanos, kādas vērtības dzīvē. Katru dienu bija kāds šovs, fotosesijas.

Agrāk likās, ka skaistumkonkurss ir plezīrs. Varbūt kādos konkursos ir citādāk, bet šeit uz vienas rokas pirkstiem varēja saskaitīt iespējas pavadīt brīvo laiku, kad var aiziet pasauļoties vai līdz svaru zālei,” to, ka konkursa grafiks bijis saspringts, stāsta Jānis.

”Bet tajā pašā laikā arī nevarētu teikt, ka es nenormāli noguru,” viņš atzīst.

Par palīdzību konkursā un dāvāto uzticības kredītu puisis saka lielu paldies Latvijā pazīstamajai skaistumkonkursu rīkotājai Elitai Drākei, kura viņam bijusi klāt ik uz soļa gan ceļā uz konkursu ”Mister Planet”, gan tā norises laikā Gruzijā.

”Ar Elitu arī runāsim par tālāku nākotni. Viņa pieminēja, ka varbūt novembrī jābrauc uz Portugāli. Bet pašlaik vēl gribas, lai emocijas nosēžas un lai smadzenes sagremo visu, kas ir bijis – jauno informāciju un to, ko esmu iemācījies. Un tad skatīšos tālāk.

Negribu apgalvot, ka ar šo jomu noteikti saistīšu visu savu turpmāko dzīvi, bet es labprāt vēl kaut kur aizbrauktu. Un, kas zina, varbūt paveras kāds interesants darba piedāvājums. Jebkurā gadījumā konkurss ir lieliska iespēja,” teic ”Mister Planet 2017” otrās vietas ieguvējs.

Jautāts, ko par sevi jaunu uzzinājis, gatavojoties skaistumkonkursam un startējot tajā, Jānis saka: ”Laikam jau to, ka visi ir tādi paši cilvēki. Sākumā biju diezgan uztraukts, domāju: bļāviens, ko es te daru?! Man tā ir pirmā reizē, kamēr daudzi savā starpā aprunājas par modeļu karjerām… Beigās saproti, ka ne ar ko neesi sliktāks par viņiem.”

Konkurs, pēc Jāņa, domām ir kā jebkas dzīvē – ja gribi sasniegt labu rezultātu, ir jāieliek dabs un pūles.

Ko pašam nozīmē fakts, ka viņš ierindots starp pasaules pievilcīgākajiem vīriešiem? ”Nav ko baigi liegties, šī atzinība ir patīkama.

Man nebija mērķis kaut ko izcīnīt. Man galvenais bija nenobīties un vispār aizbraukt uz izdarīt. Jo tu nekad nezini, vai kādreiz dzīvē būs otra tāda iespēja.

Manā dzīvē gan nekas radikāli nav mainījies – esmu tas pats, kas biju. Varbūt esmu nedaudz pārliecinātāks, ar nedaudz lielāku pašapziņu.”

Viņš arī nonācis pie kādas būtiskas atziņas.

”Galvenais ir uzdrīkstēties un izkāpt no komforta zonas,” tā ”Mister Planet 2017” otrās vietas ieguvējs.

Šogad konkurss ”Miss and Mister Planet” norisinājās no 11. līdz 17. septembrim Gruzijas galvaspilsētā Tbilisi, un kopumā tajā piedalījās ap 40 dalībnieku un dalībnieču no dažādām pasaules valstīm. Par ”Mister Planet 2017” tika kronēts Gruzijas pārstāvis, Jānis konkursā ieguva otro vietu, bet trešajā vietā palika dalībnieks no Filipīnām.

Meiteņu konkurencē Latviju konkursā pārtsāvēja 24 gadus vecā Sindija Bokāne, kura guva panākumus interneta balsojumā.

4 komentāri