Keita un Viljams devušies uz slimnīcu: sākušās karaliskās dzemdības

7 komentāri
Keita un Viljams devušies uz slimnīcu: sākušās karaliskās dzemdības
REUTERS/Scanpix

23. aprīlis, iespējams, kļūs par svētku dienu Britu karaliskās ģimenes faniem. Kā ziņo Kensingtonas pils oficiālais “Twitter” konts, Kembridžas hercogiene Katrīna devusies uz slimnīcu, jo sākušās dzemdības. Piedalīties lielajā notikumā devies arī viņas vīrs Lielbritānijas princis Viljams.

Kā ziņo Kensingtonas pils oficiālais “Twitter” konts, 23. aprīļa rītā hercogienei sākušās dzemdību kontrakcijas, un viņa vīra pavadībā ar auto nogādāta uz Svētās Mērijas slimnīcu.

Šajā pašā ārstniecības iestādē pasaulē nākuši arī pāra bērniņi princis Džordžs un princese Šarlote.

Karaliskā pāra lielākie fani jau pagājušonedēļ uzslēja teltis pie slimnīcas, kur notiks dzemdības, un diskutēja par jaundzimušā vārdu.

Neatkarīgi no dzimuma jaundzimušais būs piektais rindā uz troni. Šāda kārtība iedibināta 2013. gadā, pirms prinča Džordža piedzimšanas, kad tika grozīts gadsimtiem ilgi nemainītais likums, kas, pat ja toreiz būtu piedzimusi meitene, garantēja, ka pāra pirmdzimtais būs tiešais troņmantinieks.

”Ja tas būs puika, domāju, ka viņu sauks Filips Maikls, godinot Ketrīnas tēvu. Bet, ja meitene, tad Elizabete vai Džordžīna. Ā nē, ģimenē jau ir Džordžs. Nu tad Viktorija!” izteicies Britu karaļnama biogrāfs Endrū Mortons.

Britu medijos šobrīd notiek īpašas teksta tiešraides, kurās iespējams sekot informācijai par jaunumiem karalisko dzemdību norisē.