Kā Anglijā dzīvo Latvijas slavenības

82 komentāri
Kā Anglijā dzīvo Latvijas slavenības
PRIVĀTAIS ARHĪVS

Lielbritānijā kņada ap ”Brexit” nav atstājusi vienaldzīgus arī tur dzīvojošos latviešus. Šonedēļ ar dažādiem pieredzes stāstiem nāca klajā vairākas turp emigrējušās Latvijas šovbiznesa zvaigznes – Aija Dembovska, ”Saimnieks meklē sievu” Magone un Ingars Babčuks.

To, ka ”Brexit” dēļ iebraucējiem dzīve Anglijā vairs nav nekāda medus maize, nedēļas sākumā paziņoja Aija Dembovska. Skaistule neslēpa, ka iebraucējiem jāsamierinās ar mazāk apmaksātiem darbiem un sliktākiem darba apstākļiem.

”Nedēļā Anglijā strādājošs latvietis nopelna apmēram 275 paundus. Apmēram 65 iziet par istabas īri, tad vēl ceļa izdevumi, arī pārtika ir dārgāka. Cigaretes vispār maksā 10 paundi paciņā. Nekas te nav labāks,” sašutusi Aija.

Skaistule, kura uz Lielbritāniju devās pērnā gada rudenī, nu apsver iespēju atgriezties dzimtenē. Vairāk lasi šeit!

Arī par Anglijas veterāni dēvētā ”Saimnieks meklē sievu” zvaigzne Magone arvien intensīvāk sākusi domāt par atgriešanos Latvijā.

”Atmosfēra te uz vietas nav patīkama, cenu kāpums ir ļoti pamanāms,” Londonā valdošo noskaņu raksturoja Magone.

Sieviete patlaban ir bērna kopšanas atvaļinājumā un auklē mazo Fēniksu, tāpēc atzina, ka necenšas noslogot sevi ar domām, kā un vai Lielbritānijas aiziešana no ES varētu ietekmēt viņas darbu.

”Šobrīd nepārdzīvoju lieki. Šobrīd mūsu ģimene domā vairāk par to, kā Latvijā dzīvi vērst labāku,” tā Magone.

Tā vietā, lai vaidētu par Anglijā notiekošo, viņa ar ģimeni arvien vairāk izskata iespējas, kas paveras Latvijā. Un, redzot, kā dzimtene prombūšanas laikā attīstījusies, Magone ar ģimeni ir apņēmības pilna. ”Laiks būt saimniekiem, ne kalpiem,” tā Magone.

Tikmēr pretējās domās par dzīvi Lielbritānijā ir ”Lauku sētas” spīdeklis Ingars Babčuks, kurš Skaties.lv akcentēja – dzīve Anglijā iebraucējam joprojām esot iespēju pilna!

Ingars paziņoja, ka stājoties spēkā ”Brexit”, viņa dzīvē nekas sevišķi nemainīsies.

”Šeit, Anglijā, jūtos ļoti labi. Varbūt tāpēc, ka mana otrā pusīte ir Lielbritānijas tautības, varbūt, tāpēc ka īsti pēc Latvijas neilgojos.

Es noteikti nejūtu cenu kāpumu veikalos. Ja nemaldos tā pati maize maksā ap 60- 70 centi (lētākā). Bet Latvijā jau ir tas pats,” sarunā ar Skaties.lv stāsta Ingars.

Ja kaut kas esot dārgāks, iespējams, tā esot īre, taču viss atkarīgs no tā, kur dzīvo – iespējams atrast mājvietu par ļoti saprātīgu cenu.

”Es un Olivers dzīvojam pašā pilsētas centrā, tāpēc mums ir dārgāka īre. Aptuveni 600 Lielbritānijas mārciņu. Tie, kuri dzīvo nomaļāk, maksā mazāk. Bet man patīk dzīvot pašā centrā,” stāsta ”Lauku sētas” dalībnieks. Plašāku Ingara stāstu lasi šeit!

82 komentāri