Juris Millers skarbi kritizē simtgades lielo notikumu organizēšanu

6 komentāri
Juris Millers skarbi kritizē simtgades lielo notikumu organizēšanu
EVIJA TRIFANOVA, LETA

Pazīstamajam šovbiznesa producentam Jurim Milleram pēc Latvijas 100. jubilejas svinību centrālajiem notikumiem sirds ir rūgtuma pilna. Kā viņš norādījis vietnē ”Facebook”, apmeklētāju plūsmas neorganizēšana pēc uguņošanas uzskatāma par organizatorisku katastrofu, bet militārā parāde tikusi rīkota tikai ekselenču labsajūtai.

Pēc simtgades svinību, kas valstij izmaksājušas aptuveni 60 miljonus eiro, galvenajiem notikumiem ļaudis virtuālajā vidē naski sprieduši, vai redzētais un baudītais bijis izmaksu vērts. Skarbus vārdus 18. novembra pasākumiem veltījis pazīstamais producents Juris Millers.

”Es tiešām gribēju valdīties un neteikt neko sliktu, bet, redzot, cik nekoordinēti, neprofesionāli un haotiski tika organizēti 18. novembra notikumi, mani neizbrīna, ka neviens nespēja padomāt par saprātīgu transporta loģistiku pēc pasākuma.

Šķiet, valsts pārvaldei beidzot būtu jāsaprot, ka tās ierēdņi nedrīkst nodarboties ar pasākumu producēšanu – tas ir jādara profesionāļiem. Galu galā mēs taču neviens nemācām zobārstu likt plombas vai ķirurgu veikt operācijas. Kādēļ valsts ierēdņi ir iedomājušies, ka drīkst pašdarbnieciski organizēt pasākumus, tādējādi diskreditējot producentu cunfti?

Šis attiecas gan uz dienā notikušo armijas parādi, kuras organizēšanā bija pieļauta virkne neprofesionāļiem piemītošu kļūdu. Es nerunāju par pašu karavīru soļošanu vai militārās tehnikas braukšanu – es netaisos mācīt karavīrus soļot. Par šo es ceru personīgi parunāt ar Raimondu Bergmani un Viesturu Silenieku, lai šīs pašas kļūdas netiktu pieļautas 2019. gadā, kad tiks svinēta Latvijas armijas simtgade,” Millers raksta tīmeklī.

Par organizatorisku katastrofu viņš uzskata arī skatītāju plūsmas neorganizēšana pēc uguņošanas. ”Es ļoti, ļoti ceru, ka tajā nebija cietušo. Starp citu, pēc Lietuvas simtgades uguņošanas Viļņā, šāda bardaka nebija – to vēroju pats savām acīm.”

Bez kritikas nav izticis arī svētku kulminācijas lielais notikumus gaismas uzvedums ”Saules mūžs”.

”Par pašu gaismas-uguņošanas šovu – jo īpaši par “oriģināldarbu” – es paklusēšu. Mēs taču esam sērdienīšu nācija, kam piedienas pat svētku kulminācijas brīdī pasērot, nevis ļauties prieka emocijām un gavilēm,” tā producents.

Būdams šovbiznesa producents, viņš norāda, ka pasākumu izmaksas vienmēr ir atkarīgas no konkrēta pasākuma.

”Taču salīdzinājumam varu teikt, ka privātproducents primāri izvērtēs jebkuras rīcības ekonomisko pamatojumu, nepieļaujot nelietderīgus tēriņus. Konkrēts piemērs – “Abas malas” iestudējuma vajadzībām Kultūras ministrijas deleģētie ierēdņi “Arēna Rīga” īrei (tikai īrei) iztērēja summu, par kuru, saprātīgi plānojot resursus, varēja izveidot vairākus ļoti vērienīgus pasākumus.

Kas attiecas uz iepriekš minētajiem (parāde), tad privātie producenti noteikti uz pasākumu skatītos kopumā, nevis tikai detaļās, jo šobrīd visa parāde tika organizēta tikai to ekselenču labsajūtai, kuri atradās līdzās Raimondam Vejonim. Ja nebiji uz skatuves, tu biji lieks,” par svētku organizēšanu secinājis Millers.

6 komentāri