Izmaiņas svinīgajā solījumā: Megana Mārkla savā zvērestā nesolīja pakļaušanos vīram

6 komentāri

Ilgi gaidītās karaliskās kāzas beidzot ir notikušas. Vindzoras pilī sestdien, 19. maijā, gredzenus mija sestais rindā uz Lielbritānijas troni Velsas Princis Harijs, un viņa izredzētā – amerikāņu aktrise Megana Mārkla.

Līdz ar kāzām abi jaunlaulātie tika arī pie jauniem oficiālajiem tituliem. Tagad viņi būs Saseksas hercogs un hercogiene.

Krāšņo ceremoniju visā pasaulē vēroja daudzi miljoni karaliskās ģimenes fanu.

Kaismīgākie karaliskās ģimenes fani Vindzoras ielās sāka pulcēties jau trešdien. Viņi nakšņoja guļammaisos uz ielas, lai būtu pēc iespējas tuvāk un varētu redzēt garām braucam jaunlaulāto karieti.

Pati ceremonija svētā Jura kapelā sākās tieši pusdienlaikā. Fanfaras paziņoja par līgavas Meganas Mārklas ierašanos. Viņa līgavaiņa tēva prinča Čārlza pavadībā devās pie altāra.

Kaut arī karaliski krāšņas, daudzas šo kāzu detaļas ir pretrunā britu karaļnama tradīcijām. Tajās dziedāja afroamerikāņu gospeļkoris, bet līgava savā zvērestā nesolīja pakļaušanos vīram.

Turklāt starp kāzu viesiem nav aktīvu politiķu – tā vietā aicināti karaļnama locekļi un dažādas slavenības kā miljardiere Opra Vinfrija un mūziķis Eltons Džons. Kāzu viesu smalko stilu novērtē šeit!

Pati svarīgākā tradīcija gan neizpalika – pēc Kenterberijas arhibīskapa uzrunas princis Harijs pacēla līgavas plīvuru un jaunais pāris apmainījās ar zvērestiem un gredzeniem.

”Harij, es tev dodu šo gredzenu kā mūsu laulības zīmi. Ar savu ķermeni es tevi godinu. Visu, kas esmu, dodu tev. Un visu, kas man pieder, es dalu ar tevi. Dieva mīlestībā. Tēva, dēla un svētā gara vārdā,” zvērēja Mārkla.

Pēc tam jaunlaulātie izgāja no baznīcas un sajūsmināta pūļa priekšā apmainījās ar savu pirmo skūpstu laulāto statusā un devās izbraucienā ar karieti pa Vindzoras ielām.

Vēlāk svinības turpinājās ar oficiālu pieņemšanu pie Karalienes Elizabetes Otrās. Savukārt pievakarē sāksies līgavaiņa tēva prinča Čārlza vadīta vakarēšana, kurā piedalīties aicināti tikai 200 jaunlaulāto tuvāko draugu un radu.

6 komentāri