Pievienot komentāru
Foto: slavenības un kino mīļi pulcējas filmas ”Oļegs” pirmizrādē
OSKARS KUPICS

Trešdienas, 2. oktobra, vakarā kinoteātrī ”Splendid Palace” pirmizrādi piedzīvoja režisora Jura Kursieša spēlfilma “Oļegs”, kas ir patiess stāsts par Latvijas iedzīvotāju, kurš dodas uz Beļģiju labākas dzīves meklējumos.

Līdzās filmas veidotājiem un aktieriem pirmizrādi apmeklēja arī virkne sabiedrībā zināmu cilvēku. Viesu vidū bija TV žurnālisti Ilze Jaunalksne-Rēdere un Gundars Rēders, Kristīne Žilde-Krēvica un Jānis Krēvics, aktrises Zane Daudziņa un Iveta Pole, šovu un pasākumu vadītāja Baiba Sipeniece-Gavare, TV raidījumu vadītāja Marta Selecka, žurnālisti Sandijs Semjonovs un Edgars Barbaks, diriģents Māris Sirmais, tieslietu ministrs Jānis Bordāns un kultūras ministrs Nauris Puntulis, mūziķis un režisors Aigars Grauba, kinorežisore Dzintra Geka un komponists Pēteris Vasks un daudzi citi.

Filmas “Oļegs” pamatā ir patiess stāsts par Latvijas nepilsoni, pēc profesijas miesnieku, kurš devies labākas dzīves meklējumos – strādāt gaļas kombinātā Beļģijā. Pavisam drīz galvenais varonis nokļūst bezcerīgā situācijā, jo viņa dzīvi sāk kontrolēt noziedznieku banda. Psiholoģiskā spriedze spiež galveno varoni pieņemt lēmumu par bēgšanu, kas sākumā šķiet neiespējama.

Galveno lomu filmā atveido lietuvietis Valentīns Novopoļskis (Valentinas Novopolskis), Tāpat filmā redzami poļu aktieri Dāvids Ogrodņiks (Dawid Ogrodnik), Anna Pročņaka (Anna Prochniak), Ādams Šiškovskis (Adam Szyszkowski), kā arī latviešu aktieri Jurijs Djakonovs, Guna Zariņa, Edgars Samītis un citi.

Jau ziņots, ka Jura Kursieša filma ”Oļegs” (2019) ar panākumiem izrādīta Quinzaine des Réalisateurs Kannās, kā arī jau guvusi balvas citos starptautiskos kinofestivālos.