Foto: slavenības un gardēži pulcējas Jūras velšu festivālā

1 komentārs
Foto: slavenības un gardēži pulcējas Jūras velšu festivālā
PUBLICITĀTES FOTO

No 4. līdz 6. oktobrim ”Gastronome” delikatešu tirgus jau 17. reizi rīko Jūras velšu festivālu. Jūras velšu cienītāji un sabiedrībā zināmas personas piektdien pulcējās delikatešu tirgū, lai izbaudītu svaigākās un interesantākās jūras veltes un īpašas meistarklases.

Festivālu pirmajā dienā kuplā skaitā apmeklēja arī sabiedrībā zināmas personas – modele Diāna Kubasova, dziedātāja Samanta Tīna, radio personība Sanda Dejus, aktrise Anta Aizupe, ”infleuncere” Elīza Vilcāne, stila dizainere Kristīne Rudzinska, modes direktore Olga Kolotova, redaktores Marina Dianova un Inna Kaņevska, producente Santa Kola, dizainere Dace Krieviņa-Bahmane.

Kā stāsta festivāla rīkotāji, pasākuma apmeklētājiem bija vienreizēja iespēja baudīt svaigas mīdijas no akvārija, omāru daļas, jaunu austeru veidus, jūras ežus un ķemmītes, kā arī daudzas citas jūras veltes.

Tāpat šogad pirmo reizi apmeklētājiem ir iespēja piedalīties kādā no trim bezmaksas meistarklasēm, kurās šefpavārs iepazīstina ar kalmāru, gliemeņu, jūras ķemmīšu, austeru un mīdiju gatavošanas un baudīšanas noslēpumiem.

Divus vakarus tiek rīkotas īpašas festivāla vakariņas ”Dzīvo jūras velšu darbnīca”, kuru laikā šefpavārs Jevgēņijs Ponomarjovs izglīto lietot omāra atvēršanai nepieciešamos rīkus, kā arī atvērt omārus. Finālā viesi var baudīt maltīti, pagatavotu no dzīviem omāriem, kas Baltijā ir ekskluzīva un unikāla iespēja.

Viesiem ir iespēja arī iegādāties biļetes uz svētku brančiem, kuros šefpavārs rāda ēdienu gatavošanas procesu un dalās ar noslēpumiem un tehniku, ko visi var vērot arī ekrānā.

1 komentārs