Foto: sabiedrības krējums pulcējas Solvitas Āboltiņas jaunās grāmatas prezentācijā

5 komentāri
Foto: sabiedrības krējums pulcējas Solvitas Āboltiņas jaunās grāmatas prezentācijā
Ieva Leiniša/LETA

Trešdienas, 22. augusta, pēcpusdienā Dailes teātrī notika politiķes, Latvijas vēstniece Itālijā Solvitas Āboltiņas grāmatas ”Varēt” prezentācija. Sveikt Āboltiņu ar īpašo notikumu bija ieradušies bijušie un esošie politiķi un sabiedrībā zināmas personas.

Grāmatas atvēršanas svētkos kopā ar autori bija režisors Jānis Streičs, bijušais Valsts prezidents Andris Bērziņš, aktrise Ausma Kantāne, Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Aleksejs Naumovs, Latvijas Romas Katoļu baznīcas vadītājs Zbigņevs, bijušais politiķis Einars Repše un virkne citu pazīstamu un ietekmīgu ļaužu.

Kā ziņots, grāmatas autori ir Juris Lorencs, Egīls Zirnis, Māris Zanders, Anete Konste un Ivars Ījabs, redaktors – Arvis Kolmanis.

Katrs autors ir rakstījis par vienu posmu Āboltiņas karjerā. Nodaļas teksti balstīti katra autora intervijā ar Āboltiņu. Grāmatā vietām ir atspoguļots arī trešo pušu viedoklis par Solvitu Āboltiņu kā personību vai atsevišķiem notikumiem.

Grāmatā iekļautas arī fotogrāfijas no dažādiem Āboltiņas dzīves periodiem, kā arī viņas pašas rakstīts nobeigums, kur viņa atbild uz jautājumu, kāpēc šī grāmata bija vajadzīga.

”Kad izlēmu piekrist sarunām ar žurnālistiem, kas veidotu grāmatu par nozīmīgu posmu manā dzīvē, es lieliski sapratu, ka tie nebūs nedz politiķa memuāri, nedz arī bezkaislīgs vērtējums par to, ko esmu darījusi kā ministre, partijas vadītāja vai Saeimas priekšsēdētāja. Tas ir subjektīvs atskats uz notikumiem, kas nu jau veido daļu no Latvijas vēstures.

Šajā grāmatā autori uzdod tos jautājumus, uz kuriem atbildes tajā brīdī vairāk interesēja viņus pašus. Es necentos ietekmēt sarunu gaitu, vien godīgi izstāstīju to, ko biju pieredzējusi, sapratusi, jutusi. Mani pašu būtu interesējuši citi jautājumi, bet uz tiem droši vien būtu jāatbild citiem.

Mēdz teikt, cik cilvēku, tik atšķirīgu viedokļu. Objektīva aina veidojas vien dažādu viedokļu kopīgā kontekstā. Ceru, ka šī grāmata palīdzēs izprast Latvijas politisko procesu vēsturi plašāk un precīzāk, ieraudzīt to, kas palicis ēnā aiz skaļiem saukļiem un uzpūstiem skandāliem,” norāda grāmatas autore.

5 komentāri