Foto: sabiedrības krējums pulcējas Ineses Galantes Ziemassvētku koncertā

1 komentārs
Foto: sabiedrības krējums pulcējas Ineses Galantes Ziemassvētku koncertā
MĀRCIS GAUJIENIETIS

Pagājušajās brīvdienās Rīgas Domā jau 14. reizi notika viens no gaidītākajiem ziemas sezonas muzikālajiem pasākumiem – pasaulē atzītās operas dīvas Ineses Galantes koncerts ”Ziemassvētku prelūdija”. Pasākuma apmeklētāju vidū bija prominences, uzņēmēji un sabiedrībā zināmi ļaudis.

”Ziemassvētku prelūdija” ir viens no spilgtākajiem muzikālajiem notikumiem Latvijā, un to tradicionāli apmeklē populāri politiķi, uzņēmēji un sabiedriskie darbinieki.

Koncerta apmeklētāju vidū bija bijušie Valsts prezidenti Vaira Vīķe-Freiberga ar kungu un Raimonds Vējonis ar kundzi, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, Rīgas mērs Oļegs Burovs un Eiropas Parlamenta deputāts Andris Ameriks ar kundzēm, politiķis Mārtiņš Bondars ar sievu mākslinieci Ievu Bondari, aktrise Lilita Ozoliņa ar meitu Liliānu, televīzijas raidījumu vadītāja Maija Silova ar pavadoni un daudzi citi.

Šajā gadā ”Ziemassvētku prelūdijas” programma bija unikāla: pirmo reizi izskanēja sen nedzirdēti dižā franču komponista, XIX gs. romantiķa Šarla Fransuā Guno skaņdarbi, kurus izpildīja gan spožais duets – operas dīva, soprāns Inese Galante un kontrtenors Sergejs Jēgers, gan konkursa ”Ineses Galantes talanti” jaunie uzvarētāji – koklētāja Līga Griķe, vijolnieks Rūdolfs Miķelsons un Reinis Tomiņš (marimba/vibrofons), kā arī pats nozīmīgo atradumu autors – leģendārais Latvijas ērģelnieks Aivars Kalējs.

Tāpat koncerta programmā skanēja slaveni Bēthovena, Baha, Mendelsona, Grūbera, Skarlati, Sezāra Franka un Bruno Skultes skaņdarbi, kurus izpildīja koncerta dalībnieki: virtuozais pianists Andrejs Osokins, aizkustinošais Jāzepa Mediņa mūzikas skolas zēnu koris diriģenta Romāna Vanaga vadībā, kā arī spožie dziedātāji Sergejs Jēgers un vakara patronese Inese Galante.

”Vēlos pateikt paldies savai mīļajai publikai, visiem māksliniekiem un partneriem, kas kopā ar mums ir kļuvuši par vienu lielu ģimeni, par jūsu mīlestību pret mūziku, sirsnīgo un dvēselisko attieksmi. No visas sirds vēlu visiem panākumus, prieku un labu garastāvokli – tas ir atkarīgs tikai no mūsu iekšējā noskaņojuma, lai arī tas vienmēr ir optimistisks un pozitīvs. Lai gaiši un silti Ziemassvētki, kas pavadīti tuvu un mīļu cilvēku lokā,” pēc koncerta klātesošajiem novēlēja Inese Galante.

1 komentārs