Foto: mākslinieks Artūrs Bērziņš nervus kutinošā performancē pakar Kangaru

4 komentāri
Foto: mākslinieks Artūrs Bērziņš nervus kutinošā performancē pakar Kangaru
Roberts Vidzidskis

Provokatīvais latviešu mākslinieks Artūrs Bērziņš īsi pirms Lāčplēša dienas īstenojis asinis stindzinošu performanci ”Iniciācija”, kurā interpretēts Kangara zvērests Līkcepurem no Andreja Pumpura eposa ”Lāčplēsis”. Video un foto no sāpju pilnā notikuma publiskots tieši Lāčplēša dienā.

”Lāčplēša dienā mēs pieminām mūsu varoņus, bet nedrīkst aizmirst arī par mūsu antivaroņiem, jo tas ir tieši tas, ko viņi vēlētos – būt ārpus mūsu redzesloka. Un viņi ir dzīvi un aktīvi šeit un tagad, jo, kā bija minēts performancē ”Martiroloģija”, mēs vēl neesam pārvarējuši savu pagātni.

Jūsu uzmanībai konceptuāls turpinājums ”Martiroloģijai”, kurš apspēlē ciešanu ķēdes nākamo posmu – marionetes, kas kādreiz bijuši cilvēki, pirms viņi tika salauzti.

Latvija šobrīd ir vienīgā Baltijas valsts, kurā joprojām netiek publiskots VDK arhīvu saturs. Cik liela sabiedrības daļa tādējādi joprojām tiek šantažēta un kādā veidā par marionetēm pataisītu cilvēku darbība ietekmē mūsdienu Latviju?” skaidro pats mākslinieks.

Performancē piedalījās šovgrupa ”Pain Pro Test”, bet vienu puskailajām tautumeitām atveidoja Bērziņa līgava, arī māksliniece Keita Morfeja.

Video: Artūra Bērziņa performance ”Iniciācija”

Doties uz filmu sadaļu

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl