Foto: Latvijas seksīgākais fitnesa pāris izbauda Alūksni

0 Komentāru
Foto: Latvijas seksīgākais fitnesa pāris izbauda Alūksni
Publicitātes foto

Populārais fitnesa pāris Juta un Gints Valdmaņi izpelnījušies uzmanību ne tikai savu lielisko figūru dēļ, bet arī ar to, ka ir kaislīgi ceļotāji. Aizvadītajā Dziesmu un Deju svētku nedēļas nogalē izvēlējās izrauties no lielpilsētas burzmas, dodoties uz skaisto Latvijas Ziemeļvidzemes pilsētu Alūksni un tās novadu. Ar skaistākajiem brīvdienu foto pāris ļauj iepazīties arī Skaties.lv lasītājiem.

Kā pirmo pieturvietu Alūksnē pāris apmeklēja vienu no iecienītākajām Alūksnes kafejnīcām – viesmīlīgo un gaumīgo kafejnīcu ”Pajumte”. Kafejnīcu sociālajos tīklos pāris atzina par lielisku, akcentējot draudzīgās cenas un plašo ēdienu izvēli.

Valdmaņu pāris par naktsmītni izvēlējās viesnīcas ”Benevilla” mājīgās telpas, kas ir ģimenes uzņēmums Alūksnes kultūrvēsturiskajā centrā, netālu no Alūksnes lielākā dārguma – Alūksnes ezera. Mazā viesnīciņa atrodas renovētā ēkā starp Ezermalas pili, atjaunoto Alūksnes Kultūras centru un iespaidīgo Alūksnes Evaņģēliski luterisko baznīcu, kas to padara īpaši pievilcīgu. Pāris atzinīgi novērtēja viesnīcas servisu un pasniegto ēdienu un Ezeriņu ģimenes pašu gatavoto saldējumu.

Pēc tam, kad pāris bija iekārtojies – viņi devās īpašā un aristokrātiskā braucienā ar velorikšu Alūksnes Jaunās pils muižas parkā, kur kādreiz pastaigājusies pati baronese. Alūksnes Jaunā pils celta angļu neogotikas stilā un ir viens no ievērojamākajiem šī arhitektūras stila pieminekļiem Latvijā. Muižas parkā saglabājušās vairākas mazās arhitektūras formas, kuras brauciena ar velorikšu laikā pārim bija iespēja apskatīt – Aleksandra paviljons, Eola templis, granīta obelisks un citi objekti, kas ir liels retums.

Pēc brauciena ar velorikšu, viņus sagaidīja kuģītis ”Marienburg”, kas nosaukts Alūksnes vēsturiskajā vārdā. Uz tā saimnieko labi zināmais bobslejists Intars Dambis ar ģimeni. Pāris izbaudīja braucienu ar kuģīti: ”Brauciens ar kuģīti mums šķita patiešām burvīgs, audio ierakstā viegli uztverami varēja uzzināt gan faktus, gan nostāstus par pilsētu un Alūksnes ezeru, kā arī to, ka to rotā četras salas – Pilssala jeb Marijas sala, Garā sala, mazā Tīklu saliņa un Cepurītes sala, kas tiek mīļi dēvēta arī par Mīlestības salu.”

Vakariņas restorānā ”Jolanta” pāris novērtēja ļoti augstā līmenī. ”Restorāns ir brīnišķīga vieta, kur Alūksnē ieturēt izcilu maltīti. Tā atrodas klusā vietā netālu no Alūksnes centra, teritorijā ir neliels dīķis un tā ir lieliska vieta, kur pavadīt laiku divatā, jo te vienuviet saplūst lauku miers ar mazpilsētas šarmu,” tā vakariņas raksturo Juta ar Gintu.

Pēc vakariņām pāris devās mierpilnā pastaigā, lai kārtīgi apskatītu Pilssalu. Tās dienvidu daļā bijusi izvietota viena no nozīmīgākajām Livonijas ordeņa pilīm šai pusē – Marienburgas pils. Šobrīd bijušās pils teritorijā atrodas plaša brīvdabas estrāde. Apskatot skanošo un izgaismoto gājēju tiltu, Tempļa kalnā esošo Slavas rotondu un Saules tiltu, pāris devās pie miera, lai nākamo dienu iesāktu ar Bībeles muzeja apskati, kur glabājas izcils retums – pirmais latviešu valodā tulkotās Bībeles izdevums. Tas ļoti spilgti palicis atmiņā Jutai: ”Ekskursija Bībeles muzejā bija ļoti interesanta un izglītojoša, līdz šim nezinājām, ka tā ir tik veca. Lai arī pavisam mazs namiņš, tajā atrodamas Bībeles un dziesmu grāmatas 39 valodās”.

Pēc Bībeles muzeja un Alūksnes Evaņģēliski luteriskās baznīcas apskates viņi devās uz Tempļa kalna parku, kas Alūksni padara par augstāko pilsētu Latvijā. Tur atrodas 37,8 metrus augstais Alūksnes skatu tornis, viens no augstākajiem torņiem Latvijā. ”No tā paveras brīnišķīgs, plašs skats uz ezeru, pāri esošo Alūksnes muižas parku un pilsētu. Lai nokļūtu uz torņa platformas, jāpārvar 153 pakāpieni, kas ir tā vērts, jo, uzkāpjot tornī, var justies kā putns, kas, lidojot virs ezera spoguļa, raugās pāri Alūksnes namu jumtiem un baznīcu smailēm,” atminas pāris.

Pēc pilsētas un ezera apskates no torņa, Juta un Gints izmantoja iespēju braukt ar katamarānu Alūksnes ezerā, šoreiz liekot lietā pašu spēkus, lai pārvietotos pa dzidrā ezera spoguļa atspulgu. Ar katamarānu pāris izmantoja iespēju izbraukt pa iekšezeru un apskatīt ezera krastā esošās ēkas un objektus no ūdens virsmas.

Otrās dienas pēcpusdienā pāra ceļš veda ārpus Alūksnes un par to parūpējās visā Latvijā zināmais mazais Bānītis, kas kursē no Alūksnes uz Gulbeni pa vienīgo šaursliežu dzelzceļa posmu Latvijā, mērojot 33 kilometrus garo ceļu. Bānītis ne tikai joprojām nodrošina pasažieru pārvadājumus starp abām pilsētām, bet arī piedāvā īstu piedzīvojumu nesteidzīgākajiem tūristiem, kas izvēlējušies apskatīt Alūksnes apkārtni.

Kā pēdējo apskates objektu pāris apmeklēja Alūksnes novada Kalncepmpju pagastā esošo Viktora Ķirpa Ates muzeju. Tur, gida pavadībā, pāris iepazinās ar vietējo novadnieku zemnieku atstāto kultūras mantojumu un viņu dzīvesziņu. ”V. Ķirpa Ates muzejs mums šķita ļoti skaists, bijām pirmo reizi un uzņemšana bija īpaši jauka, mūs pacienāja ar īstu rupjmaizi ar šī pavasara medu, ļoti gardi,” smaidot atceras Valdmaņi.

Alūksne ir viena no skaistākajām Ziemeļlatvijas pilsētām un to nereti dēvē par Ziemeļvidzemes pērli, jo mazais novads ir bagāts ar apskates objektiem un nozīmīgiem kultūrvēsturiskiem pieminekļiem, kurus pāris centās iepazīt. Šī tūrisma brauciena mērķis, kas tapis sadarbībā ar Alūksnes Tūrisma informācijas centru, ir parādīt, ka Latvija piedāvā vēl neatklātus noslēpumus un pārsteigumus visiem ceļot gribētājiem, tāpēc aicinām iepazīt augstāko Latvijas pilsētu Alūksni un smelties iedvesmu no Jutas un Ginta skatupunkta.

Pāris atzīst, ka, lai arī tikai nedēļas nogale, tas ir pietiekami, lai izrautos no ikdienas steigas un iepazītu mazu daļu no vēl līdz galam neiepazītās Latvijas. Juta un Gints, kuri Alūksnē bija viesojušies pirms ļoti ilga laika, bija pārsteigti, cik Alūksne ļoti izmainījusies un sakopta kļuvusi pilsēta. Īpašu pāra uzmanību izpelnījās Pilssala: ”Pilssala, kur atrodas sporta laukumi un jaunā peldvieta ir īpaši brīnišķīga vieta. Tā ir Alūksnes aktīvās atpūtas centrs, kur ir iespēja izklaidēties kā tūristiem, tā vietējiem iedzīvotājiem visos vecumos”, tā pāris raksturo Alūksnes lielāko salu.

Alūksne gaida ciemos arī citus ceļotājus – pilsēta ir patiesi ir lieliska vieta, kur pavadīt brīvdienas, baudot mazpilsētas mieru un klusumu. Savukārt, ja gribas iepazīt Alūksni, kad ielās sabraukuši alūksnieši no visas pasaules – jābrauc 3. – 5. augustā, kad Alūksnē svin pilsētas svētkus!

0 Komentāru