Foto: kino mīļi pulcējas jaunās latviešu animācijas filmas pirmizrādē

1 komentārs
Foto: kino mīļi pulcējas jaunās latviešu animācijas filmas pirmizrādē
GINTS IVUŠKĀNS

Trešdienas, 30. janvāra, vakarā kinoteātrī ”Splendid Palace” tika nosvinēta vēl viena programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” pirmizrāde – plašākam skatītāju lokam pirmo reizi izrādīta režisora Edmunda Jansona animācijas filma ”Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi”.

Filmas pirmizrādes seanss pulcēja plašu interesentu loku – filmu bija ieradušies noskatīties gan filmas radošā komanda un kinoindustrijas pārstāvji, gan valsts amatpersonas un politiķi.

Viesu vidū bija mūziķis Intars Busulis, Jaunā Rīgas teātra aktrise Baiba Broka, bijušais ekonomikas ministrs, tagad deputāts Arvils Ašeradens ar sievu Valmieras teātra direktori Evitu Ašeradenu, eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga, kultūras ministre Dace Melbārde.

Animācijas filma stāsta par neparastu draudzību un ticību brīnumiem, slepenu plānu un pakaļdzīšanos, mazo drosmi, kad lielajiem vienalga, – to visu skatītāji varēja piedzīvot kopā ar Rīgas centra puiku Jēkabu, viņa māsīcu, Maskačkas meiteni Mimmi, un runājošajiem suņiem, visiem kopā metoties neticamos notikumos, apliecinot drosmi un iegūstot īstus draugus.

”Uzreiz gribas doties pie tiem tuneļiem! Man jau vienmēr ir paticis tas “Maskačkas” šarms, un pēc filmas gribas aizbraukt apskatīties, vai patiešām tā tur ir. Bērniem arī noteikti radīsies interese aizbraukt uz “Maskačku”. Meita jau prasīja, kad mēs brauksim paskatīties uz tiem runājošajiem suņiem. Šī ir brīnišķīga filma gan bērniem, gan pieaugušajiem,” pēc filmas atklāj mūziķis Intars Busulis.

Tā kā filma ir piemērota gan mazajiem, gan lielajiem, kuri nav zaudējuši ticību saviem spēkiem radīt pozitīvas pārmaiņas, zālē bija sastopams krietns pulks jauno skatītāju.

”Ļoti patika humors un joki šajā filmā! Forši redzēt, kā bērni spēj mainīt pasauli un cik daudz Jēkabs var izdarīt ar savām superspējām. Šī ir mana mīļākā latviešu filma!” saka desmitgadīgais skatītājs Pēteris.

No 1. februāra filma ”Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi” būs skatāma kinoteātros visā Latvijā.

1 komentārs