Foto: kā slaveni latvieši vasaras saulgriežus svinēja

1 komentārs
Foto: kā slaveni latvieši vasaras saulgriežus svinēja
INSTAGRAM

Vasaras saulgrieži ir laiks, kad piedzīvojam gada garāko dienu un īsāko nakti, un ar šo laiku latviešiem saistās arī daudzas skaistas tradīcijas. Šos svētkus svinējušas arī vietējās slavenības.

Daudzas Latvijā populāras un iemīļotas personas nedēļu mijā ļāvušās saulgriežu burvībai un savas gaitas atspoguļojušas sociālajos tīklos.

“Saulgrieži man nozīmē iebrist Jāņu florā un novīt vaiņagu. Tas notiek tik reizi gadā un ikkārt jūtos atkal kā maza meitene bērnības pļavā. Ziedu pie smilgas vijot, pirksti paši dara un prāts stāv līdzās kluss,” pie fotogrāfijas, ko publicējusi vietnē ”Instagram”, raksta dziedātāja Linda Leen.

“Šis ir aktīvas enerģijas laiks, prieka un dzīvības spēku pacēlums gan dabā, gan cilvēkā. Savukārt vainagu vīšana ir kā meditācija, tāpēc šovakar īpaši svarīgi domāt pozitīvas domas un līdzsvarot emocijas!” par Saulgriežiem teic Anna Rozīte.

Galerijā iespējams novērtēt, kā vasaras saulgriežus svinējušas arī dziedātājas Olga Rajecka, Līga Rīdere, vēdiskais filozofs un attiecību konsultants Uģis Kuģis, TV sejas Armands Simsons ar ģimeni un citi pazīstami ļaudis.

1 komentārs