Fitnesa treneris Pēteris Rumpis koronavīrusa ierobežojumu laikā zaudējis ideālo formu

8 komentāri
Fitnesa treneris Pēteris Rumpis koronavīrusa ierobežojumu laikā zaudējis ideālo formu
PRIVĀTAIS ARVĪVS

Viens no unikālo sporta zāļu “Fit Spot Gym” izveidotājiem, treneris un sporta entuziasts Pēteris Rumpis neslēpj – koronavīruss un slēgtās sporta zāles pamatīgi ietekmējušas viņa fizisko formu. Ierobežojumu laikā bez iespējas apmeklēt sporta zāli viņš zaudējis savu iepriekšējo izskatu un iespaidīgo muskuļu masu. Portālam Skaties.lv fitnesa treneris Rumpis atklāti pastāsta, kā šovasar cīnījies, lai atgūtu formu, kā atguvis motivāciju un kā, izejot no personiskās pieredzes, nu palīdz citiem cilvēkiem iegūt pārliecību un pašapziņu par savu ķermeni.

”Iestrēgšana” Taizemē maina ēšanas paradumus

Rumpis, koronavīrusa ierobežojumiem sākoties, ziņoja, ka ir ”iestrēdzis” Taizemē. Kamēr treneris atpūtās, tika slēgtas robežas, un sportists domāja, ka mājās atgriezties neizdosies ilgu laiku. Tomēr viss nokārtojies.

“Sanāca tā, ka atvaļinājums ieilga vien par divām dienām, jo pāris dienas pirms tika slēgtas lidostas, mēs paguvām atbraukt uz Latviju,” par savu veiksmi paspēt atbraukt atpakaļ mājās stāsta fitnesa treneris Rumpis.

Pirmās desmit ceļojuma dienas Taizemē esot bijušas mierīgas, jo, kā stāsta Rumpis, “Cilvēki atpūtās, to, ka drīz viss tiks slēgts, nevarēja just.” Par dezinfekcijas līdzekļu trūkumu Taizemē treneris nesūdzas, un atzīst, ka cilvēkiem tika pārbaudīta ķermeņa temperatūra gan muzejos, gan dodoties pārbraucienā uz citu salu.

“Otrās nedēļas beigās, kad mums bija jālido atpakaļ uz Latviju, tad varēja just, ka kaut kas nav labi, jo restorāni tika aizslēgti, vakaros vairs nebija kur iet paēst,” atminas Rumpis, kurš norāda, ka strādājuši tikai ātrās ēdināšanas restorāni, piedāvājot burgerus.

Spītējot karstumam, treneris atklāj, ka, atrodoties Taizemē, ēdis maz, tomēr uzturā tika lietots daudz šķidruma. “Ikdienā es ēdu sešas līdz septiņas reizes dienā, pandēmijas laikā ēdu divas līdz trīs reizes.”

Treneris atzīstas vājībās un ledusskapja ”virināšanā”

Kā stāsta fitnesa treneris, uz Taizemi viņš devās atvaļinājumā, dodot atslodzi savam ķermenim. “Sanāca gan, ka tā atpūta bija divreiz ilgāka nekā plānota, līdz ar to savu formu biju zaudējis kapitāli,” atklāj Rumpis.

Rumpis atklāj, ka, ieilgušā atvaļinājuma dēļ, viņš zaudējis 7 kilogramus muskuļu masas. “Es speciāli netrenējos un atļāvos iedzert kādu kokteili, jo ļāvu savam ķermenim atpūsties,” stāsta Rumpis, atzīstot, ka, atgriežoties mājās, bijis gatavs trenēties ar dubultu spēku.

“Sanāca gan tā, ka mājās es tikai guļu un neko nedaru.” Tas gan bijis tādēļ, ka nebija iespēja doties uz sporta zāli. Treneris atzīst, ka, atrodoties mājās, apkārt ir daudz vilinājumu, piemēram, apziņa, ka ledusskapī atrodas uzkodas. “Atrodoties mājās, cīnīties ar vēlmi kaut ko apēst ir, nenormāli grūti,” min Rumpis.

Motivējot citus attālināti, aizmirsis par sevi

“Mana prioritāte bija mājas apstākļos palīdzēt citiem, pats, pēc atgriešanās no Taizemes, ar sportu nenodarbojos vēl vismaz trīs nedēļas,” atklāj Rumpis. “Milzīgs prieks bija palīdzēt citiem cilvēkiem, piemēram, jaunā māmiņa pēc dzemdībām mājas apstākļos ātri atguva formu. Viņa man uzrakstīja, ka Anglijā zāles ir ciet.”

Rumpis uzsver, ka sievietēm mājas apstākļos nodarboties ar sportu ir vienkāršāk, jo sievietēm ir cits muskuļu tonuss.

“Sievietes var ļoti efektīvi ar mazām hantelēm mājas apstākļos vingrot, sekojot līdzi uzturam, var ļoti labi savest sevi kārtībā,” norāda treneris, Vīrietim muskuļu masu uzturēt ir grūtāk, tādēļ, kā uzsver Rumpis, vīrietim ir nepieciešami dzelži un svaru zāle.

“Saviem klientiem atgādinu, ka, lai kas arī notiktu, mums ir jāturpina sportot un domāt par to. Biju patīkami pārsteigts, ka lielākā daļa klientu izskatījās tāpat kā iepriekš. Kādam no klientiem bija nākuši klāt pāris liekie kilogrami, bet tas nav daudz, no tiem var ātri atbrīvoties,” pozitīvs ir Rumpis.

Ar saviem klientiem treneris uzturējis kontaktu visu laiku, gan tiešsaistē Latvijā, gan arī citviet pasaulē. “Tie, kas varēja, tie vingroja ārā, es rakstīju individuālus plānus mājas apstākļos. Tiem, kam ir gribēšana, tie vingroja,” tā Rumpis, kurš atzīst, ka viņam visu laiku ir līdzi dators, lai sazinātos ar saviem klientiem.

“Prieks par cilvēkiem, kuri rakstīja, ka viņi ir noilgojušies pēc zāles, it īpaši, kad cilvēks ir pieradis sportot, viņam tā visa pietrūkst,” lepojas treneris.

Liels skaits attālināto treniņu notikuši svaigā gaisā, tomēr Rumpis norāda, ka tas gan nav tas pats, kas inventārs, kāds ir pieejams sporta zālē. “Svarīgākais, ko pateicu cilvēkiem, ka viņi ir malači, ka viņi vispār kaut ko dara, ka nav tā, ka sēž mājās un gaida to dienu, kad fitnesa klubi atkal atvērsies,” uzver Rumpis.

Būdams fitnesa treneris un sporta entuziasts, Rumpis atzīst, ka ir pieradis pie milzīgas slodzes, strādājot gan ar hantelēm, gan ar dažādiem trenažieriem. Pateicoties lielajiem smagumiem, muskuļu masu uzturēt ir daudz vieglāk.

“Mana vienīgā motivācija bija gaidīt, kad atkal atvērsies zāles, lai ar pilnu atdevi atsāktu savus treniņus. Mājās man trūka motivācijas, es 24 stundas dienā pavadīju mājās, bija ļoti grūti sevi sakoncentrēt treniņam. Man vajag vides maiņu, lai es trenētos,”par savu motivāciju stāsta Rumpis.

Kā atgūt motivāciju un vēlmi sportot pēc tam, kad paņemta piespiedu pauze?

“Lai kuģi izvilktu ārā no sēkļa, galvā ir jāatrod tas plauktiņš, kas saucas motivācija. Ja cilvēks ilgu laiku neko nedara, mēs pierodam netrenēties, taču saņemties pēc tam ir daudz grūtāk,” stāsta treneris.

Rumpis atklāj, ka motivāciju gūst skatoties savas vecās bildes, redzot, kā bijis kādreiz. “Es  pats sev saku, ka man jābūt formā, jo man sevi ir jāprezentē. Es kā treneris nedrīkstu izskatīties slikti,” uzsver Rumpis.

Psiholoģiski atsākt sportot bijis grūtāk nekā fiziski, atzīst Rumpis. “Man bija nenormāli grūti. Pat gatavojoties sacensībām nav bijis tik grūti morāli sagatavoties. Kopš startēju kā kultūrists, man ir bijis tāds starpperiods – tukšums, kad treneris man teica, lai trīs nedēļas atpūšos, bet tā, kā šajā koronavīrusa laikā, kad netrenējos gandrīz divus mēnešus, tā man nebija bijis,” skaudri izsakās Rumpis.

Tāpat viņš atzīst, ka atsākt sportot un dzīvot pēc vecā režīmā ir daudz grūtāk. “Ieskriet atpakaļ vecajās sliedēs man prasīja laiku.” Agrāk es tiecos pēc trofejām, tomēr, jo vecāks es palieku, jo vairāk saprotu, ka es sportoju sev, es sportoju veselībai un, lai motivētu citus, tas ir galvenais uzdevums, lai es pats justos labi, “atzīst Rumpis.

“Ir forši baudīt dzīvi, peldēties, atpūsties, bet tomēr man sporta zāli vajag, jo šis pierāda, ka ķermenis var mainīties ļoti ātri. Muskuļu masu es varu iegūt ātri, bet man jāseko līdzi pareizam uzturam, lai būtu mazs tauku procents un labs ķermeņa reljefs,” tā Rumpis.

“Esmu gatavs vēl vienai pandēmijai!”

Nepilnu trīs mēnešu laikā Rumpis atguvis savu iepriekšējo formu, atzīstot, ka tas viņam bijis pamatīgs atspēriena solis.

“Esmu gatavs vēl vienai pandēmijai,” apņēmīgs ir Rumpis, kurš ir gatavs sev atkal pierādīt, ka zaudēto formu var atgūt, ja vien tas būs nepieciešams.

“Gribu pateikt tiem cilvēkiem, kas sporto, ka, vienalga, lai kas arī notiktu, viņam šī motivācija būs jāmāk atrast no jauna, un tā būs katru reizi, kad kaut kas notiks,” pārliecināts ir Rumpis.

Rumpis, kurš nesen lūdza draudzenes Elīnas roku, atklāj, ka kopdzīve ar topošo dzīvesbiedri viņa sporta ikdienas rutīnu neietekmē. Tieši otrādi kā min treneris, viņam ir lielāka motivācija sevi parādīt no labākās puses – labi izskatīties draudzenes priekšā.

“Katrai sievietei patīk, ka viņas vīrietis cenšas, lai izskatītos labi viņas acīs. Es lietas pakārtoju tā, ka man sanāk laiks gan treniņam, gan otram cilvēkam, un viss ir balansā. Nebūs tā, ka sievietes dēļ ir jāpamet treniņš, lai cik tas banāli izklausītos, tas nav pareizi,” tiešs ir Rumpis, uzsverot, ka tas procents, kas dienā tiek veltīts sportam, ir ļoti zems.