Elita Drāke atklāj, kas viņu mudina apmeklēt klubus un nodoties nakts dzīvei

6 komentāri
Elita Drāke atklāj, kas viņu mudina apmeklēt klubus un nodoties nakts dzīvei
Sabīne Zvirbule

Konkursa ”Vecmāmiņa” organizatore Elita Drāke ir viena no retajām dāmām, kura neuzskata, ka klubu dzīve beidzas pēc četrdesmit gadu sasniegšanas. Vismaz divas reizes mēnesī viņa dodas dejot. Sarunu ar portālu Skaties.lv Elita iesāk smejoties paziņojot, ka nereti cilvēkiem rada šoku, īpaši pasakot, ka dodoties uz klubiem dejot līdz pat rītausmai.

Elita domā, ka sākumā ir jāsaprot, kāpēc vispār ir nepieciešama nakts dzīve, kāpēc pastāv izklaides industrija, viss ir vienkārši; ir vajadzīgas pārmaiņas. Ja cilvēks izklaidējas nepārtraukti, viņš krīt vienā ”grāvī”, ja neizklaidējas, tad citā.

Dzīvojam laikā, kad ir liela slodze, astoņas stundas guļam, astoņas strādājam, bet kam veltām atlikušās astoņas stundas?

”Man dejas ir veids, kā izlādēt nevajadzīgās emocijas, kustība palīdz sakārtoties un uzņemt svaigu enerģiju. Kustība ir vibrācija, kuras iespaidā cilvēks attīrās no nevajadzīgā. Iešana uz klubiem ir laiks, kad sapucēties, iespēja uzvilkt jaunas drēbes, iespēja paskatīties uz citiem, parādīt sevi, nekā sarežģīta tur nav,” smejas Elita.

Uz dejām Elita dodas vismaz divas reizes mēnesī, vasarās pat biežāk, jo parādās daudz dažādu iespēju, kur dejot, ir pludmale, āra terases. Daudz palīdz ceļojumi, jo, ja būtu iespēja dejot tikai Rīgā, kur nakts dzīve ir tikai nedēļas nogalēs, Elitai būtu daudz par maz. Dejojot visu nakti klubos, nākamā diena arī konkursa organizatorei ir brīvdiena, kad tiek citādāk ēsts, vairāk gulēts, gluži tāpat kā ikvienam divdesmit vai trīsdesmit gadu vecumā.

Elita nepazīst nevienu vienaudzi, kas apmeklētu klubus un nodotos aktīvai nakts dzīvei. Uz klubiem dāmai jādodas vienai, jo nav ar ko kopā iet. Vienam nāk miegs, otram nogurums.

”Latvijā liela problēma ir cilvēku domas par to, ko domās citi. Tāds dzimtcilvēku komplekss, kas paaudžu paaudzēs tiek nodots ar mātes pienu. Ja cilvēks jūtas brīvi, tad kāda starpība, ko domās citi? Tu viņus nepazīti, tādi cilvēki nāk un iet,” tā Elita.

Kompleksi, domas, ko par mani padomās, kā tad es aiziešu uz klubu, ir liela problēma. Elita apzinās, ka nav starpības, vai tev ir divdesmit, trīsdesmit vai piecdesmit gadi. Kāpēc, lai nedejotu?

”Tā ir iekšēja problēma, cilvēks nav apmierināts ar savu novecošanās procesu. Esmu piefiksējusi, ka sievietes pēc četrdesmit gadu sasniegšanas sāk sev nepatikt, bet vairums neko nedara lietas labā. Viss sāk slīdēt uz leju un neapmierinātība tikai aug.

Mēs sākam novecot līdz ar divdesmit viena gada sasniegšanu. Viss slēpjas tajā, kā mēs novecojam, vai patīkam sev, vai labi jūtamies? Manuprāt, ja cilvēks sev patīk, viņš tiek galā ar šo procesu perfekti. Tiklīdz ielaižam sevī noliegumu, mēs sākam novīst,” stāsta Elita.

Kad Elitai kāds sāk teikt, mani gadi, mans vecums, viņa spēj tikai atbildēt, kādi gadi? Kas tie tādi? Kā nekā sieviete savā dzīvē dara tieši to pašu, ko divdesmit vai trīsdesmit gadu vecumā, nemainās ne dzīves temps, ne pārliecība par sevi.

”Ja sieviete neatbrīvojas no mīnusa enerģijas, tā viņu aizvedīs tieši nekur vai arī uz zaļumballi pie onkulīšiem,” stingri nosaka Elita.

Elita iesaka cilvēkiem beigt sevi mānīt. Vīriešiem ir nepieciešama sieviešu uzmanība un sievietēm vīriešu uzmanība. Latvijā daudzas vientuļās sievietes un vīrieši izvēlas iepazīties internetā, jo uzskata, ka klubā iepazīties ir slikti. Bet kāpēc? Ja būs lemts iepazīties, tu iepazīsies, ja nebūs, tad nebūs. Tas viss ir enerģijas apmaiņa!

”Mēs piedzimstam sev, ne citiem. Citi nāk pēc tam, pēc mūsu pašu vajadzībām. Latvijā daudzi uzskata, ka dzīvo citiem; vīriem, bērniem, ja tā nav, tad domā, kam man censties. Nekad nevari zināt, iespējams, nākamais vīrs vai sieva stāv aiz stūra. Kad esi apmierināts ar sevi, kad saproti, kāpēc dzīvo, tev ērti būs visur,” motivēt cenšas Elita.

Elitas labākā draudzene ir divdesmit piecus gadus veca. Abas sievietes jūtas kā uz viena viļņa, vienmēr saprot viena otru, atbalsta.

”Esmu daudzreiz dzirdējusi par sevi runas, ka man patīk jaunāki vīrieši. Kurai gan viņi nepatīk? Ja vīrietis ir jauns, skaists, veiksmīgs, gudrs, būtu absurdi teikt, ka nepatīk, nemaz nevar nepatikt. Kā komplimentu sev varu pateikt, ka es arī patīku jaunākiem vīriešiem, par to diez kāpēc neviens nerunā. Neko nedaru, lai kādam iepatiktos. Cienu jaunākus cilvēkus, respektēju, jo viņi man palīdz virzīties uz priekšu un nenovecot,” nobeidz Elita.

6 komentāri