Ekskluzīvi: Magone dāvina Latvijai īpašus foto, kuros pirmo reizi parāda mazo Fēniksu

23 komentāri
Ekskluzīvi: Magone dāvina Latvijai īpašus foto, kuros pirmo reizi parāda mazo Fēniksu
ROBERTS BRICS

Latvijas simtgadi krāšņi svinējuši arī Londonā mītošie tautieši, tostarp latviešu dzejniece Magone Šutoviene. Māksliniece apmeklējusi svētkiem veltītu koncertu, kā noskaņās tapis skaists dzejolis un fotosesija, kurā Magone pirmo reizi plašākai sabiedrībai parāda savu simtgades mazuli – Fēniksu.

”Mātes un dēla tēma latvju sievām ir īpaša. Gan tagad, gan vēl spēcīgāk toreiz, kara un pēckara gados. Tūkstoši tā arī nepārnāca. Tavu prieku mātei, kuras bērns atgriezās.

Ar šo gribu atgādināt, – mīliet katru dzīves mirkli! Kamēr esam viens otram, kamēr esam savai zemei, kamēr esam savai balsij, savai valodai.

Daudz laimes dzimšanas dienā, Latvija! Tavi bērni tevi mīl, domā, cer, sapņo. Un vienu dienu gaidi mūs atkal mājās ar bērza sulu, maizes klaipa smārdu, pīpeņu pļavām un rudzu zelmeni apsnigušu,” mīļus vārdus mīļajai zemītei velta Magone.

Foto autors ir Magones vecākais dēls Roberts Brics, kurš, jau skolnieks būdams, ir talantīgs foto mākslinieks. ”Roberts glabā sevī latvisko skatu uz dabu, tāpēc ari foto dabā ļoti izdodas,” skaidro lepnā mamma.

Kā Skaties.lv atklāj zvaigzne, viņai svētkos vīrs dāvājis īpašo iespēju pabūt koncertā ar tautiešiem. ”Auklēja dēliņu mājās, lai es varētu būt latviešos. ”Ja nevaram abi, vismaz vienam jābūt. Tev vairāk tur ir jābūt,” tā vīrs, mani palaizdams, uzrunāja.

Ļoti sirdssilts koncerts.

Mūzikas un latviskas kopā būšanas iedvesmota, Magone radījusi jaunas vārsmas, ko dzimšanas dienā dāvā dzimtenei un tautiešiem.

Magone Šutoviene

Magone Šutoviene
dzejniece

Ieraksti mani rudenī

Lapu krāsainā rakstā,

Ieaud manas nestundas

Zirnekļu pērļotā tīklā.

Ievij mani dzīparā

Ceļu smilšainā vijā,

Iedziedi mani mūžībā,

Upju atspulgā zilā.

Purvu rūsajā vidā,

Meža sirdspukstu ritumā,

Manā dzimtenē, manā, zemē!

23 komentāri