”Cieņu un gandarījumu kontā neieskaitīsi.” ”Amoralles” modele atklāj darba aizkulises

Pagājušajā nedēļā skaļš skandāls pāršalca Latvijas modes industriju – par sadarbības pārtraukšanu ar pazīstamo pašmāju apģērbu zīmolu ‘’Amoralle’’ paziņoja viena no populārākajām modelēm Māra Sleja. Runām par to, cik necienīgi pret modelēm izturas zīmola vadība un pārstāvji, vēršoties plašumā, šonedēļ ar atklātu stāstu par pieredzi ar “Amoralli” nākusi klajā modele Vinita Vilcāne Krilova.

Atpakaļ uz rakstu

6 komentāri

 • Ar pieredzi

  Ar pieredzi

  Pārtraucu savu sadarbību ar šo "vissievišķīgāko" zīmolu jau kādu laiku atpakaļ. "Amoralle" daudz strādā pie tā, lai tēls, kas tiek pausts uz āru, būtu nospodrināts līdz sīkumam, realitātē - aplokšņu algas, vadības garstāvokļa svārstības un personīga nepatika, divkosība, tas viss rezultējas ar Dantes Elles apļu cienīgu pieredzi ikdienā (par notiekošo uzņēmumā tika informētas atbildīgas iestādes, bet diemžēl nezinu tālāko stāstu, jo pēc visu dokumentu un pierādījumu nodošanas, nekāda informācija man vairs netika sniegta). Zemiskums izpaudās ne tikai attiecībā uz modelēm, kurām fotosesijas laikā, kas ilga 7-8 stundas, varēja pateikt: "Tev pasūtīsim lapu salātus, jo kad esi paēdusi izskaties resna", bet arī uz darbiniekiem, kuriem pēc atlūguma iesniegšanas, varēja paziņot: "Tu taču saproti, ka Tev tagad būs ļoti grūti atrast darbu". Necieņa pret sadarbības partneriem, kuri “nebija īstajā līmenī” – projekti, kuros attiecībā uz nemodeļu izskata dāmām bija pavēles “uztaisiet frizūru tā, lai seju neredz”, dejotājas, kuras nespēja nodejot Amoralle veidotajos tērpos tika novestas līdz histērijai ar komentāriem par viņu profesionālās sagatavotības līmeni.
  Jebkāda veida kritika vai lēmumu apšaubīšana tika pārvērsta morālajā terorā, ko, ticiet vai nē, vadība tur prot ļoti labi, neskatoties uz "ēteriskās lēdijas" tēlu. Šis skandāls noteikti neatstās kaut kādu ilgtermiņa ietekmi uz zīmola darbu, bet tautai jāzina savi varoņi, pat ja par viņiem aizmirsīs pēc nedēļas.
 • Oga
  +29 +29 0

  Oga

  Atvainoiet bet amoralle arii ssuveejaam nemaksaa ne vella , bet nu nabaga maaminna ir paarveertusies bagaataa kundzee ar visaam no taa izrietossajaam sekaam. Tagad arii viirs nav vajadziis lai gan kad saaka gribeetos redzeet kaa viss buutu aizgaajjis ja nebuutu kur pasmelt liidzekllus .... Atvainojies bet nu tur viss ir skaidrs
  • Līgava

   Līgava

   Es tiešām parasti nekomtēju, bet...Vēl biju līgavas statusā, kad meklēju šuvēju savai kāzu kleitai. Paziņu ieteikumi mani saveda kopā ar Amoralle šuvēju. Sākotnēji brīnījos, ka viņa maz ir piekritusi ar mani ķēpāties, jo arī man bija šis sabiedrībā pieņemtais priekšstats, ka Amorallē jau gan šuvējas ciena, atbalsta un atbilstoši atalgo, lai nevajadzētu halturēt ar stresainajām līgavām. Tā kā šuvēja šuva kleitu vēlās vakara stundās, un kad nāca tuvāk mani termiņi, tikāmies pēc viņas 14-16h darbadienām. Pusgada laikā dzirdēju ne reizi vien, ka apgarotajai dizainerei pat acīs nedrīkstot skatīties, ne sarunāties, ja viņa ienāk telpā. Ja dizainere izdomājusi, ka konkrēto kleitu vajag pabeigt, tad sēdi kaut visu nakti un šuj, bet tu pabeigsi. Vai arī ziņas brīvdienās, ka ir, vienkārši IR jāierodas un jāuzšuj pasūtījums. Atceros, ka toreiz tas bija vienlaicīgi ar Amoralles bildi, kur šuvējas visas pie moderniem darba galdiem. Nodomāju, ka divkosība te ir tik pat augstā līmenī kā cenas. Es nerakstu, lai nomelnotu vai kā savādāk. Toreiz, esot līgava, pārdzīvoju par savu šuvēju. Nu ir 5 gadi pagājuši. Prasīju, kādēļ neiet prom, viņai bija stingri pateikts, ka Rīga ir maza un par šuvēju viņa varēs tikai kādā pagrabā strādāt. Pirms 4g gan šuvēja aizgāja prom par spīti draudiem.
 • Ttt
  0 -13 -13

  Ttt

  Un kur agentura? Ja agentura jus izire, tad tas ir agenturas-amoralle attiecibas. Ja modelem kaut kas neapmierinam, vinam jarisina jautajums caur agenturu nevis blaustoties
 • Me
 • .

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!