”Beidzot nāku pie prāta. Vēlos iestāties universitātē un iegūt izglītību,” Aija Dembovska pāršķir jaunu dzīves lappusi

23 komentāri
”Beidzot nāku pie prāta. Vēlos iestāties universitātē un iegūt izglītību,” Aija Dembovska pāršķir jaunu dzīves lappusi
VLADISLAVS PROŠKINS, F64

Vietējā šovu zvaigzne Aija Dembovska vairākus gadus bija pieradusi publiskot teju katru savu piedzīvojumu un privātās dzīves notikumu, bet nu jau vairākus mēnešus par viņu nekas nav dzirdēts. Gada izskaņā Aija ieradās Skaties.lv, lai atklātu – viņa pieaugusi, mainījusi domāšanu un uz trakajiem šovu zvaigznes laikiem atskatās kā uz interesantu pieredzi. Kā tagad dzīvo Aija?

Nožēla par internetā izmesto laiku

‘’Vecums nenāk viens. Laikam beidzot nāku pie prāta,’’ sarunā ar Skaties.lv stāstu par savu jauno dzīvi sāk Aija. Līdz ar 22 gadu sasniegšanu viņa esot sapratusi, ka gana izballējusies.

‘’Pietiek trakot! Savu esmu iztrakojusi, jāsāk mierīgi dzīvot,’’ tā Aija, atklājot, ka šobrīd viņas dzīve sastāv no darba un mājām. Ja iepriekš zvaigzne regulāri stāstīja faniem par nedienām ar pielūdzējiem, nu viņa izlēmusi privāto dzīvi pasargāt un par savu attiecību sfēru vairs publiski nerunāt.

‘’Klubi, ‘’Facebook’’ grupas, skandāli – tas viss ir beidzies. Noiets etaps manā dzīvē. Vienkārši pati sāku domāt, ko savā dzīvē vēlos, vai vēlos tā dzīvot, kā iepriekš. Sapratu, ka nē, tas nav mans.

Sapratu, ka vēlos pilnvērtīgu dzīvi, nevis visu laiku skandalēties internetā un būt iepīta intrigās. Tagad esmu daudz ko piefiksējusi, ko biju palaidusi garām. Sapratu, ka man apkārt notika tik daudz skaistu lietu, bet es tās nepamanīju, jo biju aizņemta ar skaidrošanos par intrigām.

Piemēram, es ļoti nožēloju, ka, dzīvojot ārzemēs, neapskatīju apkārtni. Pārsvarā sēdēju mājās internetā.

To laiku es varēju braukāt apkārt, iepazīt valstis, kultūras, pilsētas, kurās atrados. To es palaidu garām, ko tagad nožēloju,’’ neslēpj Aija.

Mērķis – iestāties universitātē

Taču viņa uzskata – ikviena kļūda mums ko iemāca, tāpēc nemoka sevi ar pašpārmetumiem. Tā vietā viņa vienkārši mēģina beidzot dzīvot īstu dzīvi.

‘’Sāku aizdomāties šovasar, laikā, kad, ar kārtējo skandālu atgriezusies no Anglijas, kādu laiku padzīvoju mazpilsētā. Tas bija posms, kad uzdevu sev jautājumus – kādus cilvēkus vēlos sev blakus? Kas ir tas, pēc kā tiecos?’’ atceras šovu zvaigzne.

Viņa nospraudusi sev vairākus lielus mērķus, par kuriem gan nevēlas runāt pirms tie nebūs sasniegti. Taču var pačukstēt, ka šoreiz runa ne par mīlestības atrašanu un romantiskiem sapņiem, bet gan pašas panākumiem.

‘’Es vēlos iestāties universitātē un iegūt izglītību. Plānoju nākamgad sākt mācīties, šogad neizdevās, jo biju tikko atgriezusies Latvijā, vajadzēja atrast darbu un nostabilizēties.

Šobrīd man ir darbs, kurš man patīk un padodas, dzīvoklis – esmu sakārtojusi savu dzīvi,’’ stāsta Aija. Fani atcerēsies, ka Aija bija tā, kura vairākas reizes nāca klajā ar skaļiem paziņojumiem par to, ka Latvijā izdzīvot ar šejienes algām nav iespējams. Nu viņa sapratusi, ka ir gan iespējams, viss atkarīgs no tā, cik saprātīgi tu nopelnīto naudu tērē.

‘’Naudas nepietiek tiem, kuru dzīves prioritāte ir klubi, tusiņi. Jā, ja regulāri gribi tusēties, ar Latvijas algu nepietiks.

Ja normāli strādā un visu laiku neskraidi uz tusiņiem, bet izbaudi dzīvi savādāk – nekādu problēmu, strādājot vienkāršā darbā, sevi uzturēt,’’ tā Aija.

Atteikusies no cigaretēm un pārmērībām alkohola lietošanā

Piedzeršanos Vecrīgā Aija vairs neuzskata par labu atpūtu. Tā vietā šovu zvaigzne izvēlas saturīgu izklaidi – piemēram, viņai plānā brīvdienu ceļojums uz Liepāju. Pēc darba viņa labprāt parosās virtuvē, pagatavojot sev kādu gardu zupu vai noskatās kādu filmu, man patīk melodrāmas.

‘’Agrāk visu brīvo laiku nositu internetā. Tagad mana dzīve mainījusies. Esmu sākusi domāt par nopietnākām lietām un vairs negribu tērēt brīvo laiku internetā ar nepazīstamiem cilvēkiem,’’ izlēmusi ‘’Lauku sētas’’, ‘’Precētie pret brīvajiem’’ un citu populāru šovu dalībniece.

Arī šovos gozēties Aiju pagaidām nevelk, turklāt zvaigznes dzīvesveids kļuvis krietni veselīgāks. Aija atteikusies no cigaretēm un ar piedzeršanos neaizraujas.

‘’Gadās jau kādu vīna glāzi vakarā izdzert, bet nu jau viss saprāta robežās, ne tā kā agrāk. Patīkami arī, ka rokas nesmird pēc cigaretēm,’’ stāsta Aija.

Ziemassvētkus un Jauno gadu Aija pavadīs darbos, bet par to nesūdzas – viņai viņas darbiņš patīk.

‘’Arī saviem faniem gada nogalē novēlu – sāciet vairāk dzīvot savu dzīvi, ne interneta dzīvi. Izejiet no ‘’Facebook’’, un ātri vien sapratīsiet, ko esat palaiduši garām.

Pati esmu tik daudz palaidusi garām, caurām dienām sēžot ‘’Facebook’’. Agrāk tur biju 24/7. Tagad taisos vispār iztīrīt profilu – man nevajag tos 4 900 nepazīstamos draugus,’’ izlēmusi meitene.

23 komentāri