Aleksandrs Sokolovs: Jāņos es vienmēr jūtos svešs un atstumts. Tam ir tikai viens iemesls – es nedzeru

8 komentāri
Aleksandrs Sokolovs: Jāņos es vienmēr jūtos svešs un atstumts. Tam ir tikai viens iemesls – es nedzeru
facebook.com/aleksandrs.sokolovs

Slavenais fotogrāfs Aleksandrs Sokolovs speciāli nogaidījis, lai paietu Līgosvētki, lai izteiktos par svētkiem un alkohola lietošanu. Fotogrāfa ieraksts sociālajos tīklos izpelnījies daudz komentāru, nopēlumu un arī nelielu atzinumu.

Fotogrāfs sociālajā tīklā ”Facebook” raksta, ka saistībā ar Jāņu svinēšanu tam ir dalītas emocijas un tikai maza daļa no tām pozitīva. Mācoties skolā un pētot Blaumaņa lugu “Skroderdienas Silmačos”, fotogrāfam izveidojās ļoti skaists priekšstats par to, kādas ir Līgo tradīcijas. Dzīvē viss izvērties citādāk!

”Jāņos es vienmēr jūtos svešs un atstumts. Tam ir tikai viens iemesls – es nedzeru. Tas, ko redzu, mani biedē. Ja kaut kur svin tradicionāli, tad tas ir tikai sākumā. Fināls visur ir viens. Man ir sāpīgi apzināties, ka viena no galvenajām svētku sastāvdaļām ir alkohols,” sociālajā tīklā ”Facebook” raksta Aleksandrs.

Sokolovs uzskata, ka Līgo ir dzeršanas svētki, kuri tiek atbalstīti visaugstākajā līmenī. Visur reklāmas – alus, alus, alus. Fotogrāfs netic, ka svētkos bijis kaut viens svētku galds, kur nav bijis alkohola.

”Laikam tas ir izdevīgi, lai tauta dzertu – mazāk jautājumu, vairāk nodokļu. Man varbūt ir kaut kāda paranoja par šo tēmu, bet es no sirds ticu, ka ļoti daudz problēmu un negadījumu ir saistīti ar alkohola lietošanu. Un es nesaprotu, kāpēc no svētkiem ir jātaisa alkohola kults. Kāpēc nevar svinēt skaidrā? Laikam esmu naivs un nesaprotu šīs dzīves īstās vērtības,” ierakstu noslēdz Aleksandrs.

8 komentāri