Anna Rozīte atklāj, vai skolas laikā piedzīvojusi apcelšanu, un atvainojas klasesbiedrenēm

0 Komentāru
Anna Rozīte atklāj, vai skolas laikā piedzīvojusi apcelšanu, un atvainojas klasesbiedrenēm
INSTAGRAM

Jauniešu lokā arvien aktuālāka un aktuālāka kļūst ”mobinga” tēma. ”Mobings” ir emocionāla vai fiziska vardarbība, par kuru nu sākušas runāt arī slavenības. Anna Rozīte atklāj savu pieredzi un atvainojas tiem, kurus nav aizstāvējusi, bet gan stāvējusi malā.

Atskatoties uz savu bērnību, Anna paziņo, ka neatceras, ka viņai kāds skolā būtu darījis pāri. Iespējams, viņa bijusi to ”laimīgo” skaitā, kas apcelšanu personīgi nepiedzīvoja.

Foto: Anna Rozīte pirmo laulību gadadienu nosvin, publiskojot neredzētu kāzu fotogrāfiju

View this post on Instagram

Vai Jūs zinājāt, ka Latvijā katrs trešais skolēns cieš no mobinga? Mobings ir emocionāla vai fiziska vardarbība. Atskatoties uz savu bērnību, es neatceros, ka man kāds būtu darījis pāri skolā. Iespējams, ka es biju to ”laimīgo” skaitā, kas ar šo nesaskārās personīgi. Vai arī iespējams, es to neatceros, jo mana atmiņa ir ļoti labvēlīga pret mani, ļoti daudzas sāpīgas pieredzes vienkārši izdēš no apziņas! Tomēr, mobings bija arī manos laikos, jo es atceros pāris meitenes, kuras bija t.s. izstumtās, ar kurām draudzējās mazāk, apsaukāja vai izsmēja. Redzu, ka šīs meitenes tagad ir izaugušas par skaistām sievietēm un es ceru, ka viņām viss ir labi. Tomēr gribas atvainoties, par to, ka es iespējams stāvēju malā, neaizstāvēju, kad tas bija nepieciešams. Jo mobingā ir iesaistīti ne tikai tie, kas dara pāri vai kuri ir upuri, bet arī liecinieki, kuri noskatās, bet klusē! Cik atceros, es toreiz klusēju! Ar šī brīža izpratni, es noteikti būtu iesaistījusies! Lai arī skolas gadi man jau ir ļoti sen aiz pleciem, ar mobingu atkal esmu saskārusies meitas skolā! Es apzinos, ka bērniem, kas dara pāri citiem, pašiem kaut kas dikti sāp, viņi netiek galā ar savām emocijām un tas ir veids, kā no tām atbrīvoties. Bet tas, protams, nav attaisnojums paciest un klusēt! Es vairs neklusēju! 40% no cietušajiem nemeklē palīdzību. Lūdzu neklusējiet arī Jūs! Ja esi saskāries ar emocinālu vai fizisku vardarbību, ja es bijis liecinieks mobingam, no sirds aicinu – nuklesē! Bērni un jaunieši – ja esi piedzīvojis mobingu, noteikti pastāsti par to, kādai sev uzticamai personai. Vecākiem vai skolotājai. Ja esi liecinieks mobingam, tieši Tu vari sniegt lielāko palīdzību. Un atceries – tā var izglābt kādam dzīvi vai pat dzīvību! Palīdzēt Tu vari, runājot, iedrošinot, atbalstot un paužot savu attieksmi. Tāpat arī Tu vari ieteikt speciālistus, pie kā cietušais var vērsties. Bieži lielākā palīdzība ir nepalikt malā un neklusēt. Ko darīt? * Zvanīt psihologam: Uzticības tālrunis – 116111 * Saņemt psihologa konsultācijas: Pusaudzim.lv * Ziņot par pārkāpumu internetā: drossinternets.lv * Zvanīt Policijai – 110 Kāda ir Jūsu pieredze/risinājumi? #Neklusē @nekluse.lv @diana_alatirjova_photography 📸

A post shared by Anna Rozite ❤️ Prem Nirvana (@rozite) on

Mammas kapa apmeklējums Annā Rozītē radījis smagas pārdomas

Sabiedrībā zināmās personas atmiņa ir ļoti labvēlīga pret viņu un daudzas sāpīgas pieredzes vienkārši izdzēš no apziņas.

””Mobings” bija arī manos laikos, jo es atceros pāris meitenes, kuras bija izstumtās, ar kurām draudzējās mazāk, apsaukāja vai izsmēja. Redzu, ka šīs meitenes tagad ir izaugušas par skaistām sievietēm un es ceru, ka viņām viss ir labi,” sociālajos tīklos raksta Anna.

Annai klasesbiedrenēm gribas atvainoties, par to, ka iespējams stāvējusi malā, neaizstāvējusi, kad tas bijis nepieciešams.

Anna Rozīte atklāj savus rīta rituālus, kurus ievērojot, izpaliek strīdi ar mīļajiem

Iedvesmojošā sieviete paziņo, ka ”mobingā” ir iesaistīti ne tikai tie, kas dara pāri vai kuri ir upuri, bet arī liecinieki, kuri noskatās, bet klusē.

Anna skolas laikā bija klusētāja. Ar šā brīža domāšanu viņa nebūtu klusējusi, bet aizstāvējusi!

”Lai arī skolas gadi man jau ļoti sen aiz pleciem, ar ”mobingu” atkal esmu saskārusies meitas skolā! Es apzinos, ka bērniem, kas dara pāri citiem, pašiem kaut kas dikti sāp, viņi netiek galā ar savām emocijām un tas ir veids, kā no tām atbrīvoties. Bet tas, protams, nav attaisnojums paciest un klusēt!” ierakstu turpina Anna.

Anna aicina neklusēt un meklēt palīdzību, ja izdodas saskarties ar ”mobingu” – vienalga cietēja vai vērotāja lomā. Tikai par to runājot, prasot palīdzību, ir iespējams izglābt kāda bērna dzīvību!

0 Komentāru