Aleksandrs Sokolovs jau trīs gadus aizraujas ar kukaiņu proteīna iegūšanu. Iegādāts īpašs termoskapis

4 komentāri
Aleksandrs Sokolovs jau trīs gadus aizraujas ar kukaiņu proteīna iegūšanu. Iegādāts īpašs termoskapis
FACEBOOK

Fotogrāfiju lielmeistars Aleksandrs Sokolovs jau trešo gadu aizraujas ar kukaiņu proteīna iegūšanu. Aleksandrs uzskata, ka nekas nevar aizvietot dzīvnieku izcelsmes proteīnu, tāpat viņš arī nav vegānu filozofijas piekritējs. Māksliniekam ir speciāls kukaiņu audzēšanas skapis!

Iedziļinoties šajā tēmā, Aleksandrs secināja, ka lopkopībai aiziet nesamērīgi daudz resursu. Fotogrāfs aizdomājās, kādi vēl ir varianti, kur dabūt dzīvnieku izcelsmes olbaltumvielas?

Video: Aleksandrs Sokolovs un daiļā Ieva apspriež orālā seksa priekus

Mākslinieks atklājis milzīgu, nenovērtētu olbaltumvielu avotu – kukaiņus.

”Kukaiņu veidu un šķirņu ir miljoniem, bet ir tādi, kuriem ir labs elementu sastāvs un kurus viegli audzēt. Es izvēlējos circeņus. Ilgi eksperimentēju ar visiem viņu procesiem – iemācījos pavairot neierobežotā daudzumā, samazināju vairošanās cikla garumu, palielināju kukaiņu masu un izveidoju optimālu barības sastāvu,” sociālajā tīklā ”Facebook” raksta Aleksandrs.

Aleksandrs nevar pat salīdzināt, cik daudz reižu kukaiņi ir efektīvāki par tradicionālo lopkopību. Lai iegūtu kilogramu proteīna no kukaiņiem, vajag nieka astoņus litrus ūdens, savukārt lopiem vajag 20 000 litrus.

”Mazs loceklis ir fantastiska motivācija dzīvē.” Aleksandrs Sokolovs atklāj, vai izmēram ir nozīme!

Aleksandrs Sokolovs: vairums vegānu cieš no uzmanības deficīta

Runājot par citiem kukaiņu audzēšanas plusiem, slavenība stāsta, ka circeņu atražošanas cikls ir mazāks nekā divi mēneši. Kukaiņi neslimo, tos viegli kopt – šo procesu var automatizēt tā, lai viens operators varētu kontrolēt milzīgu fermu.

”Nav runa par to, lai tagad visi sāktu ēst makaronus ar ceptiem circeņiem. Pamatprodukts, ko iegūst no kukaiņiem, ir proteīna milti – tas ir gaišs pulveris bez smaržas un garšas. To var pievienot kā komponentu tradicionālajai pārtikai, lai samazinātu lopkopības produktu patēriņu, lai palielinātu uzturvielu daudzumu,” tā Aleksandrs.

Kā galveno mīnusu kukaiņu masveida ražošanai zvaigzne nosauc faktu, ka tas ir pārāk inovatīvi. Pasaule vēl nav gatava pāriet uz cita veida barību. Pie tam ir milzīgs lobijs no tradicionālās lopkopības industrijas.

Vai tu būtu gatavs uzturā lietot kukaiņu izcelsmes proteīnu?