Aleksandra Kurusova pastāsta par dzīvi Singapūrā, ierobežojumiem un ilgošanos pēc mājām

Baiba Gāliņa

Autors: Baiba Gāliņa

0 Komentāru
Aleksandra Kurusova pastāsta par dzīvi Singapūrā, ierobežojumiem un ilgošanos pēc mājām
PUBLICITĀTES FOTO

Deju pasniedzēja Aleksandra Kurusova Singapūrā dzīvo un strādā jau gandrīz divus gadus. Šajā visiem tik grūtajā laikā Aleksandra nav atgriezusies Latvijā, jo cer, ka viss drīz beigsies un atsāksies normāla dzīve. Lēnais dzīves ritms licis daudz domāt, izvērtēt un vēl vairāk ilgoties pēc mājām.

Sarunā ar portālu Skaties.lv Aleksandra stāsta, ka darbs un pilsētas dzīve ir teju apstājusies. Deju studijas, sporta zāles, atpūtas centri, tūrisma objekti un pludmale – viss ir aizvērts.

Kurusova Singapūrā atradusi mīlestību, strādā deju skolā! Kādu vietu viņas dzīvē ieņem Latvija?

Nepareiza adrese un ”Cherry” palīdzība jeb kā Roberto Meloni devās apciemot Aleksandru Kurusovu

”Mēģinām lēnām pāriet uz online deju apmācību. Tā ir jauna pieredze gan mums – treneriem, gan bērniem. Angļu valodu šādā veidā mācīties ir vieglāk, dejošana pieprasa klātesamību, bet cenšamies,” apņēmīgi nosaka Aleksandra.

Aleksandra nevienu savu audzēkni nespiež izvēlēties nodarbības tiešsaistē. Ja kādam labāk gribas sēdēt dīvānā, tā ir paša dejotāja izvēle.

Deju pasniedzēja uzskata, ka labāk dejot tiešsaistē, nekā nedarīt neko. Varbūt šāda veida mācības nav tik labas kompozīciju un variāciju izdejošanai, bet var nostiprināt tehniku.

Online nodarbību pasniegšanu Aleksandra neuzskata par smagu darbu, ja salīdzina ar to slodzi, kas bija klātienē.

Latviete dievina pastaigas parkos, došanos pārgājienos un jaunu dabas taku iepazīšanu.

”Jau trīs dienas varam pastaigāties tikai rajonā. Noteikumi paliek stingrāki un stingrāki. Var doties pēc pārtikas un uz aptieku, kā arī sportot, bet vienatnē, izvairoties no kontakta ar citiem,” stāsta Aleksandra.

Deju pasniedzēja priecājas, ka Singapūrā visur ir skaisti un viņai ir palikusi iespēja staigāt pa rajonu.

Dienā Aleksandra nostaigā 13-18 kilometrus, tas ir vienīgais fiziskās aktivitātes veids, kas palīdz kaut nedaudz uzturēt sevi formā.

”Grūti staigāt karstumā. Ārā ir 35 grādi silts un uz sejas vēl maska, bet nav citas izvēles. Labi, ka vēl ārā var doties, citādi nezinu, ko darītu,” tā Aleksandra.

Aleksandra nenoliedz, ka šajā laikā ir sākusi vairāk ēst, našķoties. Deju pasniedzēja smejoties paziņo, ka vēlāk sporta zālē būs, ko darīt.

Uz veikalu latviete iet katru dienu un nopērk to, ko var apēst dienas laikā. Pārtikas veikali vienmēr ir atvērti, dabūt pārtiku nav problēma. Aleksandra neveido rīsu un griķu krājumus mēnesim.

Aleksandra stāsta, ka veikalos nav iespējams ieiet bez maskas, tāpat sabiedriskajā transportā nedrīkst braukt bez maskām, par to liek sodus.

”Zinu, ka būs reisi no Amsterdamas, lai varētu atgriezties mājās. Jāskatās, ja pagarinās ārkārtas stāvokli līdz jūnijam, tad gribētu tikt mājās. Nosēdēšu Latvijā divas nedēļas izolācijā un tad būšu kopā ar ģimeni, ne tā kā šeit – viena,” domīgi nosaka Aleksandra.

Dejotāja paziņo, ka nav viegli, īpaši tagad, kad darbs burtiski ir apstājies, visas domas uzreiz ir pie draugiem un ģimenes.

”Jā, esmu šeit gandrīz divus gadus. Arī šeit man ir tuvi cilvēki, bet mājas ir mājas. Šobrīd gribētu būt mājās,” tā Aleksandra.

Aleksandra uzskata, ka šis laiks liek pārdomāt dzīvi, vērtības, sapņus un mērķus. Deju pasniedzēja apskauž tos, kuri pavada laiku kopā ar ģimeni – viņa ļoti, ļoti vēlētos būt viņu vietā.

”Aicinu visus būt atbildīgiem, ievērot valsts noteiktos ierobežojumus. Draugiem, piknikiem un šašlikiem būs vēl laiks! Jāpadomā par vecākiem un vecvecākiem. Vēlu visiem veselībai un izturību,” pozitīvi nosaka Aleksandra.

0 Komentāru