”Mūžam jaunais Limuzīns”: Olga Dreģe apmācījusi Mariju Bērziņu, kā jāgriež krekls

44 komentāri

Jāņu vakarā, 24. jūnijā, kanāls TV3 un televīzija Go3 piedāvās koncertuzvedumu ”Mūžam jaunais Limuzīns”, kurā dažādu paaudžu Latvijā mīlēti aktieri ar dziesmām atgriezīsies vēsturiskajās Raiskuma ciema mājās ”Saknītes”.

Šogad aprit 40 gadu kopš leģendārās kino filmas ”Limuzīns Jāņu nakts krāsā” pirmizrādes. Svinot filmas apaļo jubileju, tapis īpašs koncertuzvedums ”Mūžam jaunais Limuzīns”.

“Mums tā bija ļoti priecīga diena. Mēs satikāmies kā kādos Jāņos jaunībā, visi, kas esam vēl dzīvi šai saulē palikuši vecie aktieri. Tas mums būs pārsteigums, jo mēs nezinām, ko jaunie, kas mūs dublēs, rādīs “Mūžam jaunajā limuzīnā,” intervijā raidījumā “900 sekundes” atzīst aktrise Olga Dreģe.

“Es vēlos precizēt – šis nebūs turpinājums, jo atkārtot tik brīnišķīgas lietas nav iespējams. Līdz ar to mēs drīzāk gribējām veltīt gan aktieriem, gan skatītājiem, kuri uzticīgi ir skatījušies šo filmu 40 gadus, un arī veidotājiem pateikt paldies.

Šī filma ir izcila tieši tāpēc, ka ir brīnišķīgi, precīzi tipāži, un situācijas, problēmas ir mūžīgas. Tieši tāpēc es domāju, ka būs daudz asprātīgu lietu,” saka aktrise Marija Bērziņa, kurai uzticēts iejusties Olgas Dreģes atveidotās varones Dagnijas ādā.

Dreģe piebilst: “Zāļu vakarā mātes un meitas ir vienādas. Visas var kailas izģērbties un ripināties pa dziedinošu rasu. Tā ir svētība, tā ir veselība, tā ir paļāvība mūsu spēkam, mūsu sievišķīgajam stiprumam.”

Iedvesmojoties no stāsta, kuru teju ikviens zina no galvas, radās ideja par tā atdzimšanu mūsdienās un jaunā formātā. Dalībai šajā projektā atsaucās arī leģendārie oriģinālās filmas aktieri, kuri nopietnu artavu ieguldīja arī filmēšanas laukumā, radot kadrus, kas sākotnēji nebija paredzēti scenārijā.

Citi laiki, cita mode, citi tikumi un netikumi, citi varoņi un situācijas, bet nemainīga paliek Līgo svētku atmosfēra un cilvēku savstarpējās attiecības. Tā būs atgriešanās ”Saknīšu mājās”, kur atkal satiksies iemīļotās ģimenes, kopīgi svinot svētkus to labākajās tradīcijās – stāsts veidots kā retrospekcija, atgriežoties pagātnes notikumos ar jauniem aktieriem.

Koncertuzvedumā izskanēs iemīļotās dziesmas no filmas ”Limuzīns Jāņu nakts krāsā” , kā arī Raimonda Paula daiļrades, un tajā piedalīsies dažādu paaudžu mīlēti aktieri: Olga Dreģe, Uldis Dumpis, Diāna Zande, Gundars Āboliņš, Baiba Indriksone, Līga Liepiņa, kā arī Marija Bērziņa, Ainārs Ančevskis, Imants Strads, Elizabete Skrastiņa, Rihards Zeļezņevs, Santa Didžus, Ieva Puķe un Edgars Pujāts.

Skaties koncertuzvedumu ”Mūžam jaunais Limuzīns” 24. jūnijā plkst. 21.05 un 27. jūnijā plkst. 18.00 kanālā TV3 un televīzijā Go3!

44 komentāri