“Ļausimies pieskārieniem manam dzīves skrējienam.” Olga Dreģe 80. jubileju svinēs ar vērienu

0 Komentāru
“Ļausimies pieskārieniem manam dzīves skrējienam.” Olga Dreģe 80. jubileju svinēs ar vērienu
F64

1. martā 80. dzimšanas dienu svin tautā iemīļotā aktrise Olga Dreģe. 60 gadu laikā, ko enerģiskā un allaž dzīves prieka pilnā aktrise pavadījusi uz Dailes teātra skatuves, nospēlētas vairāk nekā 100 lomas. Arī apaļās jubilejas vakarā viņa būs skatuves – ar koncertu VEF Kultūras pilī tiks atklāta aktrises Olgas Dreģes 80 gadu jubilejas turneja.

Olga Dreģe dzimusi 1938. gada 1. martā Madonas apriņķa Sarkaņu pagastā. Mācījusies Sarkaņu 7gadīgajā skolā, tad Madonas 1. vidusskolā. 1961. gadā beigusi Rīgas Kultūras un izglītības darbinieku tehnikumu, bet 1962. gadā – Dailes teātra III studiju. Dailes teātrī no 1961. gada. Izrādēs piedalās no 1958. gada.

2016./2017 gada teātra sezonā Dreģe saņēmusi augstāko apbalvojumu teātra mākslā – “Spēlmaņu nakts” balvu par mūža ieguldījumu.

Dreģe filmējusies arī kinofilmās. Jaunākā loma nospēlēta komēdijā ”Džimlai rūdi rallallā”, taču daudziem kinoskatītājiem viņa palikusi atmiņā ar savu tēlojumu filmās “Vella kapli” un “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”.

Tāpat aktrise piedalījusies pašmāju seriālos, ko kuriem spilgtākās lomas bijušas seriālos “UgunsGrēks” un “Sirdsmīļā Monika”.

Aktrise ir divas reizes precējusies un divas reizes šķīrusies. No otrās laulības viņai ir meita Zane Dreģe.

Kā savulaik Skaties.lv uzsvērusi aktrise, viņa pret privātās dzīves sfēru izturas ar lielu atbildību un noteikti nebūs tā dāma, kura priecēs publiku ar vienu skaļu afēru pēc otras.

”Es varbūt esmu zināma grāmata, kurā var izlasīt manus darbus, bet atvērta grāmata nebūšu nekad. Es esmu tā sieviete, kura nekad nerunā par intīmām lietām,” tā intervijā Skaties.lv atklājusi aktrise.

1. martā VEF Kultūras pilī notiks aktrises Olgas Dreģes 80 gadu jubilejai veltīts koncerts, kam sekos Latvijas turneja, kas martā un aprīlī notiks visā Latvijā.

Gatavojoties jubilejas pasākumam, māksliniece jau zināja, kādi tie būs.

“Tie būs vakari, kuros kopā ar kolēģiem, uzticīgajiem skatītājiem un teātra mākslas cienītājiem ļausimies pieskārieniem manam dzīves skrējienam – cauri ilgām, sapņiem: no Smiļģa horizonta līdz vertikālei, pa kuru es joprojām kāpju kā alpīnists soli pa solim – tieksmē pēc pilnības, pēc skaistuma; kur mani vilina trīs Dailes liesmas, kurās esmu dedzināta, kalta un rūdīta,” raidījumam “Bez Tabu” norādīja aktrise.

Koncertos, kurus vadīs rakstnieks un publicists Ēriks Hānbergs un Dailes teātra aktrise Aija Dzērve, piedalīsies kinorežisors Jānis Streičs, Uldis Dumpis, Baiba Indriksone, Lolita Cauka, Diāna Zande, Gundars Āboliņš, ilggadīgie Dreģes skatuves kolēģi Ausma Kantāne un Jānis Paukštello, koris “Balsis”, bērnu ansamblis “Knīpas un knauķi” un citi.

0 Komentāru