Foto: labākos aktierus un izrādes godina “Spēlmaņu naktī”

0 Komentāru
Foto: labākos aktierus un izrādes godina “Spēlmaņu naktī”
Sabīne Zvirbule/Skaties.lv

Dailes teātrī noslēdzies gada lielākais notikums teātra mākslā – sadalītas Spēlmaņu nakts balvas. Ceremonijā triumfēja aktieri Indra Briķe un Rihards Jakovels un izrāde ”Precības”.

Šī gada lielie teātra svētki kā ierasts aizvadīti skatuves mākslas ģēnija, reformatora un Dailes teātra dibinātāja Eduarda Smiļģa jubilejas zīmē. Tāpēc neiztika arī bez 131. ās dzimšanas dienas tortes.

Tieši viņa dzimšanas dienā – 23. novembrī balvas tiek pasniegtas jau 18. gadus, bet “Spēlmaņu nakts” tradīcija izveidota vēl senāk – 1993. gadā. Šogad ”Spēlmaņu nakts” galveno balvu jeb “Gada izrādes” titulu saņēmusi režisora Sergeja Zemļanska Liepājas teātrī uzvestā izrāde “Precības”.

Jāteic, ka Zemļanskis uz Dailes teātra skatuves kāpa sešas reizes. Izrāde ”Precības” ieguvusi balvas arī nominācijās “Gada režisors”, “Lielās formas izrāde”, “Labākais scenogrāfs”, “Kostīmu mākslinieks”, “Gaismu un video mākslinieks”.

Režisors pēc ceremonijas atklāja, ka daudzie apbalvojumi ir liels pagodinājums un stimuls turpināt strādāt pie jaunām izrādēm.

Par Gada aktrisi atzīta Dailes teātra aktrise Indra Briķe par lomu izradē ”Pielūdzēja numur viens”, bet par Gada aktieri – Valmieras drāmas teātra aktieris Rihards Jakovels par lomu izrādē ”Pazudušais dēls”. Jakovels pēc ceremonijas neslēpa saviļņojumu, vien piebilda, ka šādu atzinību nebija gaidījis.

“Sajūtas ir pārsteidzošas, Gada aktieris priekš manis tas ir ļoti liels sasniegums, es to nebiju gaidījis. Es teikšu godīgi – tik ātri, jo es šogad šī man ir septītā sezona un jau šis augstais novērtējums.

Bija tāds viens mazais gariņš, kurš visu laiku bakstīja un teica: tev tas ir jāizdara, ko tu čīksti. Saņemies, tu zini, ka tu to vari,” atzina aktieris.

Savukārt “Spēlmaņu nakts” balvu par mūža ieguldījumu saņēmuši Rīgas Krievu teātra aktrise Ņina Ņeznamova un Latvijas Nacionālā teātra režisors Mihails Kublinskis.

Dailes teātra lielā zāle vakarnakt bija pārpildīta gan ar pašiem aktieriem, gan teātra cienītājiem. Par skatītāju labsajūtu ceremonijas laikā rūpējās harismātiskās sabiedrībā iemīļotās aktrises Indra Burkovska un Inese Ramute. Pēc apbalvošanas laureāti un ceremonijas viesi, grupas ”Labvēlīgais tips” pavadībā gada svarīgāko notikumu teātra pasaulē svinēja līdz pat rīta gaismai.

0 Komentāru