Foto: aktrise Dita Lūriņa savas grāmatas atvēršanā apbur ar sievišķību

2 komentāri
Foto: aktrise Dita Lūriņa savas grāmatas atvēršanā apbur ar sievišķību
ZANE BITERE, LETA

Šonedēļ grāmatnīcās nonākusi Latvijas Nacionālā teātra aktrises Ditas Lūriņas grāmata “Ar vieglu skrāpējumu ādā”, un trešdienas, 11. decembra, pievakarē izdevniecības “Aminori” mākslas telpā notika grāmatas atvēršanas svētki.

Grāmatā apkopota vairāk nekā 20 dažādu autoru dzeja, kas tuva un nozīmīga Lūriņai. Krājumu papildina sarunas ar Ditu par dzeju un dzīvi, kā arī poētiski sirreāls fotostāsts naksnīgā teātrī.

Pasākumā ar muzikālu sveicienu uzstājās dziedātājs Daumants Kalniņš, savukārt viesu vidū bija arī Ditas Lūriņas tēvs režisors Valdis Lūriņš, bijusī aktrise Ausma Kantāne un citas radošas personības.

“Ar vieglu skrāpējumu ādā” ir pirmais izdevums grāmatu sērijā “Dzejas teātris”, kuras mērķis ir iemūžināt skatītāju iemīļotos aktieru dzejas vakarus.

“Patiesība mums visiem ir pieejama,” par jauno grāmatu saka Dita, “taču dzejnieks pēkšņi ļauj pārlēkt tūkstoš soļiem. Jo viņš tos ir jau nogājis. Viņš aizmet mūs tālāk. Un pēkšņi no sava ikdienības punkta vai no sava iestrēguma punkta… mums vienkārši ir biļete! Lūdzu! Lido pāri!”