104 gadu vecumā mūžībā devusies “Vējiem līdzi” zvaigzne Olīvija de Hevilenda

104 gadu vecumā mūžībā devusies “Vējiem līdzi” zvaigzne Olīvija de Hevilenda
AP/SCANPIX

104 gadu vecumā mūžībā devusies aktrise Olīvija de Hevilenda, viena no pēdējām Holivudas zelta laikmeta leģendām un amerikāņu vēsturiskās episkās drāmas ”Vējiem līdzi” zvaigzne, vēsta raidorganizācija BBC.

Olīvijas de Hevilendas aktrises karjera ilga vairāk nekā 50 gadu, un šajā laikā viņa paspēja nofilmēties gandrīz 50 filmās.

Viena no viņas zināmākajām lomām bija 1939. gada drāmā ”Vējiem līdzi”, par ko aktrise tika nominēta Amerikas Kinoakadēmijas balvai ”Oskars”.

Karjeras laikā ”Oskaram” de Hevilenda bija nominēta piecas reizes, bet divas reizes kā labākā aktrise balvu saņēmusi – 1946. gadā par lomu filmā ”To Each His Own” un 1949. gadā par lomu filmā ”The Heiress”.

De Hevilenda turpināja filmēties vēl 1980. gados un par lomu filmā ”Anastasia: The Mystery of Anna” viņa saņēma ”Zelta globusu”.

Kā uzsvērusi Kino mākslas un zinātņu akadēmija, viņai piemitis “neizmērojams talants”: “Ir runa par īstu mūsu industrijas leģendu.”

De Hevilenda mūžībā devās dabiskā nāvē savās mājās Parīzē, kur viņa bija pavadījusi vairāk nekā 60 savas dzīves gadu, vēstīja publiciste Līza Goldberga.