103 gadu vecumā miris Holivudas aktieris Kērks Duglass

103 gadu vecumā miris Holivudas aktieris Kērks Duglass
PC/ SCANPIX

Trešdien, 5. februārī, mūžībā aizgājis Holivudas kinoaktieris Kērks Duglass. Mākslinieks miris 103 gadu vecumā, un par viņa aiziešanu paziņojis viņa dēls aktieris Maikls Duglass sociālajos tīklos “Facebook” un “Instagram”.

“Es un mani brāļi ar lielām skumjām paziņojam, ka Kērks Duglass šodien aizgājis no mums,” savā “Instagram” paziņojumā raksta Maikls Duglass.

“Pasaulei viņš bija leģenda, aktieris no kinofilmu zelta laikmeta, kurš nodzīvoja līdz saviem zelta gadiem; humānists, kura uzticība taisnīgumam un lietām, kam viņš ticēja, mums visiem bija standarts, uz kuru tiekties. Tomēr man un maniem brāļiem Džoelam un Pīteram viņš bija vienkārši Tētis.”

View this post on Instagram

It is with tremendous sadness that my brothers and I announce that Kirk Douglas left us today at the age of 103. To the world he was a legend, an actor from the golden age of movies who lived well into his golden years, a humanitarian whose commitment to justice and the causes he believed in set a standard for all of us to aspire to. But to me and my brothers Joel and Peter he was simply Dad, to Catherine, a wonderful father-in-law, to his grandchildren and great grandchild their loving grandfather, and to his wife Anne, a wonderful husband. Kirk’s life was well lived, and he leaves a legacy in film that will endure for generations to come, and a history as a renowned philanthropist who worked to aid the public and bring peace to the planet. Let me end with the words I told him on his last birthday and which will always remain true. Dad- I love you so much and I am so proud to be your son. #KirkDouglas

A post shared by Michael Douglas (@michaelkirkdouglas) on

“Kērka mūžs tika labi nodzīvots, un viņš atstāj mantojumu filmās, kuras pārdzīvos nākamās paaudzes, un vēsturē kā ievērojams filantrops, kurš centās palīdzēt sabiedrībai un nest mieru planētai.”

Duglass, sākotnējā vārdā Isers Daņielovičs, dzimis Amsterdamā no Krievijas izceļojušu ebreju ģimenē, bet izaudzis ASV Ņujorkas štatā.

Duglass savā sešus gadu desmitus ilgajā aktiera karjerā filmējies apmēram 90 kinofilmās, lielākoties tēlojot skarbus vīriešus.

Viņš trīsreiz tika nominēts “Oskaram” kā labākais aktieris galvenajā lomā, bet saņēma “Oskaru” tikai 1995.gadā par savu pusgadsimtu ilgo darbību kino jomā.