Aktiera Rolanda Zagorska nepieskatītie suņi trenkā dejotāja Rolanda Šteinberga zirgus

Baiba Gāliņa

Autors: Baiba Gāliņa

4 komentāri
Aktiera Rolanda Zagorska nepieskatītie suņi trenkā dejotāja Rolanda Šteinberga zirgus
NAURIS GARKAKLIS, SKATIES

Dejotājs, jāšanas instruktors Rolands Šteinbergs piedzīvojis nepatīkamu starpgadījumu, kurā iesaistīti aktiera Rolanda Zagorska nepieskatītie suņi. Suņi iztramdījuši Šteinberga zirgus, kuri salauzuši aploku un bēguši Brīvības ielas virzienā.

”Piedzīvoju pārbīli un ļoti nepatīkamu situāciju. Rolandam Zagorskim regulāri aizmūk suņi un tad skraida pa Berģiem, Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju un dodas arī pie maniem zirgiem,” sarunā ar portālu Skaties.lv stāsta Rolands Šteinbergs.

Dejotājs parasti šādās situācijās ir mazliet pie sevis nolamājies, vairākkārt zvanījis aktierim, aicinot ierasties pēc saviem mājdzīvniekiem.

Tā kā Šteinberga zirgu ganāmpulkā ir divi jaunpienācēji, tad šajā reizē zirgi pamatīgi pārbijušies. Suņi sākuši dzenāt mazo poniju, līdz ar to pārējie zirgi, kā jau bara dzīvnieki, satrakojušies un izlauzušies cauri elektriskajam ganam.

”Zirgi, kuri dzīvo manā stallī ilgāku laiku, noteikti patvērumu meklētu tieši stallī, bet jaunie, ieskaitot poniju, pamuka, kur acis rāda, par nožēlu viņi nonāca uz aktīvās Brīvības ielas,” tā Rolands.

Rolands saka lielu paldies policijai, kura, redzot, ka dzīvnieki ir noskrējuši no Brīvības ielas, ar automašīnām nobloķēja tiem piekļuvi brauktuvei.

Tāpat jāšanas instruktors saka milzīgu paldies pāris drosmīgiem cilvēkiem, kuri centās zirgus noturēt un nomierināt.

Beigu beigās, viss beidzās labi, dzīvnieki tika nogādāti atpakaļ stallī sveiki un veseli.

Šobrīd zirgi netiek laisti elektiskajos ganos, aploks ir jāsalabo un jāparūpējas par papildu drošību.

”Šāda zirgu aizmukšana ar mani notikusi pirmo reizi 25 gadu laikā. Būtu jauki, ja arī suņu īpašnieks saprastu, ka kaut kas ir jāmaina nožogojumā, lai divi lieli suņu netiktu brīvībā. Šoreiz viss beidzās labi,” nobeidz Rolands.

Foto: EMĪLS DESJATŅIKOVS, F64

Sarunā ar portālu Skaties.lv Rolands Zagorskis komentē situāciju, paziņojot, ka jau četrus gads cīnās ar suņu vēlmi nokļūt ārpus sētas. Vienā no sētas posmiem uzcelts trīs metrus augsts žogs, lai dzīvnieki netiktu pāri, bet citās vietās ir 1.5 metrus augsta sēta, kurai suņi lec pāri.

”Man nav tādu līdzekļu, lai uzceltu trīs metrus augstu sētu apkārt visam īpašumam. Tas izmaksātu aptuveni piecus tūkstošus eiro. Pasūtīju kakla siksnas ar GPRS, lai vienmēr zinātu, kur atrodas suņi, turpmāk, ja viņi nebūs sētā, uzreiz došos meklēt,” tā Zagorskis.

Aktieris arī paziņo, lai neizveidotos vēlreiz tik nopietna situācija, abi suņi turpmāk tiks piesieti, jo līdz šim viens suns bijis pie ķēdes, bet otrs skraidījis pa sētu. Tiesa gan vakar abi skraidījuši pa aktiera īpašumu.

”Suņi ir ļoti mīļi un labi, visādi cenšamies ierobežot dzīvnieku vēlmi, doties piedzīvojumos, pagaidām gan neveiksmīgi. Priecāšos par jebkādiem ieteikumiem,” nobeidz Rolands.

4 komentāri