Ziedoņa fonds Viegli aicina uz ikgadējo Ziemas burziņu

Komentāri
Ziedoņa fonds Viegli aicina uz ikgadējo Ziemas burziņu
Renārs Kaupers Imanta Ziedoņa fonda Viegli rīkotajā dzejnieka dzimšanas dienā cildināšanas ceremonijā. Foto: LETA

Imanta Ziedoņa fonds Viegli 14. un 15. decembrī aicina uz ikgadējo Ziemas burziņu fonda atbalstam – stāvkoncertu, informē fonda pārstāvji.

Pasākuma galvenais akcents būs vērsts uz kopā būšanas prieku – gan vienam ar otru, gan Viegli muzikālajiem skaņdarbiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Paredzēta arī sirsnīga kopdarbošanās Lapsas piparkūku darbnīcā, mierīga lasīšana vai aktīvas diskusijas bibliotēkā – ar mudinājumu iemainīt kādu savu jau izlasītu grāmatu pret kādu vēl neiepazītu darbu no fonda krājuma, neaizmirstot par iedvesmotu apsveikuma kartīšu rakstīšanu un sūtīšanu saviem mīļajiem.

Par pasākuma muzikālo daļu rūpēsies mūziķi, kuri piedalījušies abu fonda Viegli mūzikas albumu ierakstos – Renārs Kaupers, Jānis Strapcāns, Jānis Holšteins-Upmanis jeb Goran Gora, Māra Upmane-Holšteine, Raimonds Gusarevs jeb El Mars un citi. Solīti arī pārsteigumi un viesmākslinieku priekšnesumi.

Visi pasākuma ieņēmumi tiks ziedoti Imanta Ziedoņa fonda Viegli projektu un mērķu īstenošanai – turpināt sakopt un labiekārtot dzejnieka mājas Dzirnakmeņi, veidojot tās par radošuma centru, kā arī veidojot apbalvojumu Laiks Ziedonim un izstrādājot mācību spēli Krāsainās pasakas.

Pasākumi notiks Latvijas Dzelzceļa muzejā 14. decembrī plkst. 15.00 un plkst. 19.00, bet 15. decembri – plkst. 18.30. Pasākuma norises laiks ir divas stundas, ieeja būs atvērta stundu pirms koncerta sākuma. Biļetes cena, kas skaitīsies kā ziedojums fondam, ir 20 eiro. Tās ir iegādājamas elektroniski ekase.lv un kinoteātra Splendid Palace kasēs.

Fonds Viegli darbojas un realizē dzejniekam Imantam Ziedonim tuvu misiju, kā uzskatīja pats dzejnieks – “Latvija ir brīnumskaista zeme, bet skaistajam jāpalīdz parādīties”. Tādējādi ar katru nopirkto biļeti ikviens līdzdarbojaties šajos darbos.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl