Zaržecka lidaparāts ir ekonomiskāks par auto

Komentāri

Plastikas ķirurgs Jānis Zaržeckis atklājis lidošanas sezonu. Pašam pieder Brazīlijā ražota divvietīga sporta lidmašīna Seamax. Tieši ar privāto lidaparātu ceļu pie pacientiem Liepājā, Ventspilī un Daugavpilī viņš mēro visbiežāk.

”Sapnis par lidošanu bija diezgan sen. Kad biju mazs puika, es negribēju būt ārsts, gribēju būt lidmašīnas pilots. Bet toreiz bija ”krievu laiki”, bija jābrauc uz Krieviju, jādzīvo kazarmās, un tad varēja mācīties par pilotu. Sanāca, ka toreiz aizgāju mācīties par ārstu. Tagad tas bērnības sapnis piepildās,” stāsta slavenais ķirurgs.

Lidotprasmi Jānis Zaržeckis apguvis gada laikā, un nu jau piecus gadus, ja vien laikapstākļi atļauj, mēģina lidot katru dienu. Viņš savu lidmašīnu atgādājis no Portugāles, un tas arī ir vistālākais galamērķis, kas ar šo lidaparātu ir veikts. Ceļā kopā pavadījis nedēļu, un uzskata, ka tas viņa dzīvē bija viens no labākajiem piedzīvojumiem.

Ar savu lidaparātu Jānis gaisā var turēties četrarpus stundu, un ātrums, ko var sasniegt, ir 150 km/h. ”Tas ir daudz ātrāk nekā ar mašīnu pārvietoties. Nav sastrēgumu, nav luksoforu, radari nestāv,” smej Jānis, kura lidaparāts uz 100 km tērē apmēram 7 litrus parastā benzīna.

Ar privātajā lidmašīnām lepojas arī ļoti daudz ārzemju slavenību. Piemēram, bijušajam vācu autosportistam Mihaelam Šūmaheram pieder aeroplāns Dassault Falcon EX, amerikāņu kinoaktiera Harisona Forda īpašumā ir Cessna 525 B, taču krievu miljardierim Romānam Abromovičam pieder divas lidmašīnas – Boeing 767 un Airbus 380, bet Amerikāņu aktiera Džona Travoltas īpašumā ir trīs lidmašīnas, ar vienu no tām pat ”var pārvadāt veselu pilsētu”, norāda Zaržeckis.

Ko par ārvalstu slavenību lidaparātiem domā Zaržeckis, skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl