Zane Vaļicka nūjošanu praktizē kopā ar kaimiņieni

Komentāri

Aktrise Zane Vaļicka nūjo jau trīs vai četrus gadus. Ikdienā Zanei patīk gan skriet, gan peldēt. Nūjošanas pamatus viņa sākumā nedaudz apguvusi trenera vadībā. Ar īpašas mobilās aplikācijas palīdzību Zane atklājusi, ka nūjošanas laikā tiek sadedzināts vairāk kaloriju nekā skrienot vai braucot ar velosipēdu. 

”Kad ir briesmīgi liels slinkums iet skriet vai arī nav spēka, tas es parasti pazvanu kaimiņienei un saku: ”Ejam nūjot!”. Tas sanāk savādāk nekā vienkārši paaicināt pastaigāties. Tad mēs jūtamies, ka sportojam. Nūjošanu noteikti var nosaukt par pilnvērtīgu sporta veidu, jo, ja pēc skriešanas jūti, ka slodze vairāk bijusi kājām, tad pēc nūjošanas jūti visu ķermeni, ieskaitot muguru, rokas, vidukli,” atzīst Zane Vaļicka.

Nūjojot tiekot nodarbināti 90 procenti no muskuļiem. Bet, ja nūjošana notiek labā kompānijā, kā nereti gadās Zanei, muskuļi strādā simtprocentīgi.

Tomēr Zane nedomā, ka pilnīgi perfekti pārvalda šī sporta veida tehniku, tādēļ labprāt dzirdētu kādu speciālista padomu.

Ko par Zane nūjošanas tehniku, saka nūjošanas trenere Gaļina Garbatenkova, skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl