Komentāri
Vilsons, Mielavs, Freimanis – godinām Mārtiņus vārdadienā!
Foto: F64/ LETA

Šodien vārda dienu svin vairāk nekā Latvijas 13 tūkst. Mārtiņu, bet Aizputē tiks atklātas divas izstādes, godinot mūziķa un aktiera Mārtiņa Freimaņa (1977-2011) piemiņu.

10. novembrī Latvijā svin Mārtiņdienu jeb Mārtiņus. Šie ir gadskārtu svētki, kas iezīmē rudens beigas un ziemas sākumu. Jau vēstījām par senlatviešu ticējumiem iz laika zīmju vērošanas vācelītes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vārda dienu šajā datumā svin vairāk nekā 13 tūkst. Mārtiņu, starp viņiem arī sabiedrībā zināmi un godāti mūziķi, aktieri, pavāri, politiķi. Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Iedzīvotāju reģistra statistikas datiem, lepno Mārtiņa vārdu Latvijā nes 13 111 personas.

FOTO: Latvijas slavenākie Mārtiņi

Izstādes par Freimani

Aizvien nerimstoša ir Mārtiņa Freimaņa piemiņas godināšana. Šodien Aizputē tiks atklātas divas izstādes – Aizputes Tūrisma un informācijas centrā Mārtiņa Freimaņa fotogrāfiju izstāde, kuras uzņēmuši fotogrāfi-amatieri uz Aizputes Mākslas skolas organizētā izstāde/konkurss – Latvijas mākslas skolu Mārtiņa Freimaņa dziesmu attēlojumi tēlniecībā. Izstādes būs skatāma līdz 10. decembrim.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl