Vides filmu vakars jūras krastā

Komentāri
Vides filmu vakars jūras krastā
Kadrs no filmas "Planēta Okeāns". Publicitātes foto

Svinot Seno uguns nakti, 30.augustā, Pasaules Dabas Fonds (PDF) aicina uz īpašu kino vakaru Majoru pludmalē, kur ugunskura gaismā varēs noskatīties četras dokumentālas filmas par Baltijas jūru un okeānu.

Filmas aizraujošā un ikvienam saprotamā veidā sniegs padziļinātas zināšanas par Baltijas jūras vides problēmām, kā arī dziļo ūdeņu noslēpumiem, stāsta PDF pārstāve Arta Mellupe.

Filma “Rekviēms – lūgšana par Baltijas jūru” šajā vakarā piedzīvos savu pirmizrādi, un tajā Mocarta Rekviēms savijas ar brīnišķīgiem Baltijas jūras dokumentālajiem kadriem. Savukārt filma “Spoki Baltijas jūrā” stāstīs par daudzajiem norautajiem un pazaudētajiem zvejas tīkliem un to kaitējumu; “Sāļā dzīve” iepazīstinās ar Kurzemes piekrastes ļaudīm, kuri pēc padomju impērijas sabrukuma atgriežas pie senā senču aroda – zvejniecības, bet “Planēta Okeāns” dos iespēju ienirt planētas Zeme lielākajā noslēpumā – Okeānā, atklājot elpu aizraujošu saikni starp cilvēci un neaptveramajiem ūdeņiem.

Kino demonstrēšana sāksies uzreiz pēc saulrieta plkst. 20:45 un beigsies 2:00, bet jau no plkst.19:00 ikviens varēs apmeklēt vides izglītības darbnīcas, kur Pasaules Dabas Fonds, biedrība “Pēdas LV” un “Ūdensaina” piedāvās izzināt upju noslēpumus un jūras krastā radīt garāko gleznu pasaulē.

Filmu programma:

  • plkst. 20:45 “Spoki Baltijas jūrā” (Ghosts in the Baltic Sea), Zviedrija, režisors Joakim Odelberg, 42min
  • plkst. 21:40 “Sāļā dzīve”, Latvija, režisors Ivars Selcekis, 39min
  • plkst. 22:30 “Rekviēms – lūgšana par Baltijas jūru”, Latvija, režisors Sandijs Semjonovs, 90min
  • plkst. 24:10 “Planēta Okeāns” (Planet Ocean), Lielbritānija, režisori Yann Arthus-Bertrand, Michael Pitiot, 90min

Filmu vakars ir bezmaksas, un tas norisināsies volejbola laukuma teritorijā, Majoru pludmalē starp Ērgļu un Kaiju ielām. Apmeklētāji tiek aicināti līdzi ņemt sēžamos paliknīšus vai pledus. Lietus gadījumā filmu skatīšanās notiks blakus esošās kafejnīcas teltī.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl