1 komentārs

Patriotu nedēļas laikā 13. novembrī Kaņepes Kultūras centrā norisinājās muzikāls fotovakars Mirklis pirms un pēc, kurā par neatkarīgās mūzikas izpausmēm Latvijas neatkarības atjaunošanas periodā runāja mūziķis Raimonds Lagimovs, sociologs Jānis Daugavietis un 1980. / 1990. gadu pagrīdes elektroniskās mūzikas skatuves entuziasts Lauris Vorslavs.

Ja esi jauns, tevi varētu izbrīnīt fakts, ka 90. gadu sākumā, lai iegādātos šokolādes batoniņu Snicker, jaunieši ”samētās”.

”Mēs redzējās TV reklāmas, bija diezgan dārgs tas produkts, bet vienreiz mēs ar Andris Ganbergu – viņš tolaik spēlēja grupā Uldis Dumpis, pēc tam – Smogs, šobrīd – ISMS – sarunājām: sametamies divatā un nopērkam, pagaršojam. Tā mēs arī izdarījām,” sadzīvisku epizodi no 1990. gadu sākuma sarunu vakarā atceras Jānis Daugavietis.

Ievērojamas pārmaiņas pēdējo 20 gadu laikā esam piedzīvojuši arī mūzikas laukā.

”1992. gadā beidzās tas viss, ko sauc par ”underground” kustību vecajā nozīmē, sistēmā, kas bija izveidota. Beidzoties aukstajam karam, beidzās arī kaut kas mākslas konfrontācijā, iedvesmā. 1990. gadu sākumā gan Rietumos, gan arī šeit bija panīkums, kad viss pārgāja komerciālā vidē,” stāsta Lauris Vorslavs.

”1990. gados nav mobilo telefonu, nav interneta, viss ir bišķiņ tumsā, ir drusku auksts, varbūt kaut kur sasisti stikli un nekvalitatīva skaņa,” laiku pirms 20 gadiem, nedaudz ironizējot, atceras Raimonds Lagimovs jeb Dambis.

1990. gados Latvijā, neskatoties uz iekārtu nomaiņu un neērtībām sadzīvē, radoši ļaudis turpināja meklēt izteiksmes veidus.

Vakara otrajā daļā apmeklētājus priecēja grupa Bērnības Milicija.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl