Vestvuda protestē pret karu un taupības režīmu

Komentāri
Vestvuda protestē pret karu un taupības režīmu
Foto: AFP/ LETA

Šodien noslēdzas 62. Londonas modes nedēļa. Tās programmā piedalījās vairāk nekā 150 modes dizaineru, taču kārtējo reizi īpašu uzmanību pievērsa britu dizainere Vivjena Vestvuda. Viņa šo pasākumu izmantoja, lai ne vien rādītu savas jaunākās kolekcijas, bet arī protestētu pret taupības pasākumiem, karu un klimata izmaiņām.

74 gadus vecā modes māksliniece Vestvuda pazīstama kā kaismīga politiskā aktīviste. Un arī šī Londonas modes nedēļa kļuva par platformu viņas politisko uzskatu paušanai. Zīmola Red Label 2016. gada pavasara/vasaras sezonas skatē Vestminsteras Universitātes pagrabā iznāca vairāki cilvēki ar plakātiem, uz kuriem bija tādi uzraksti kā “Klimata revolūcija” un “Taupība ir noziegums”. Vestvuda iepriekš rakstveida paziņojumā, kas tika izdalīts skates apmeklētājiem, deklarēja, ka būt politiski aktīviem ir ļoti svarīgi, jo politiķi pakļauj mūs briesmām un mums viņi jāaptur.

Pagājušajā nedēļā Vestvuda vērsās pret Lielbritānijas konservatīvo premjerministru Deividu Kemeronu, kurš aizstāv strīdīgi vērtētās hidrauliskās sadrumstalošanas metodes izmantošanu naftas un gāzes ieguvē. Protestējot pret to, Vestvuda pie Kemerona mājas piebrauca tankā.

Vairāk skaties galerijā!

Lasi vēl