Valsts pirmās lēdijas spožums un posts

Komentāri

Politikas guru Ivars Ījabs uzskata, ka valsts pirmās lēdijas lomu katrs tās spēlētājs var lielā mērā interpretēt pēc saviem ieskatiem un valstiskajām tradīcijām.

”Mēs zinām, ka Amerikā ir tradīcija, ka tur pirmās lēdijas ļoti lielā mērā uzņemas patstāvīgu lomu, tajā ziņā, ka viņas strādā kā patroneses, aizgādnes dažādiem labdarības pasākumiem, un tur tā ir bez maz vai valstiska pozīcija,” saka I. Ījabs.

Lietišķās etiķetes pārzinātāja Gunta Krasta Mišelu Obamu uzskata par ļoti eksotisku pirmo lēdiju, kurai vienmēr tiek pievērsta uzmanība. Viņa nereti tautiešus pārsteidz ar ļoti brīvu uzvedību. Piemēram, viesojoties kādā ļoti pazīstamā televīzijas šovā, ASV prezidenta sieva ļāvusies enerģiskai dejai. Īpaši Amerikā pirmā lēdija visu laiku ir arī klātesoša kampaņā, tādā veidā pierādot, ka tas ir nopietns darbs, nevis vienkārši grezna dzīve, kā domā vairums iedzīvotāju.

Politologs Ī. Ījabs eksprezidentes Vairas Vīķes-Freibergas dzīvesbiedru Imantu Freibergu uzskata par Latvijas prezidentu laulāto draugu paraugu.

Lietišķās etiķetes ziņā tagadējā Latvijas prezidenta Andra Bērziņa sieva Dace Seisuma vienmēr bijusi precīza. ”Viņa vienmēr ļoti labi ģērbjas, ļoti labi izskatās. Viņa lielā mērā izvairās no tiešiem kontaktiem ar presi,” saka I. Ījabs, akcentējot, ka D. Seisuma ”atšķirībā no Lilitas Zatleres nav sapņojusi nonākt kaut kādā augstā pozīcijā, kur katru dienu kāds brauc pakaļ”.

Eksprezidenta Valda Zatlera dzīvesbiedre Lilita Zatlere vienmēr izcēlusies ar savu stilu un nereti tiku apvīta ar baumām par plastisko operāciju veikšanu. ”Man patīk, ka viņi vienmēr ir saskaņoti un piedalās dažādu veidu pasākumos,” saka lietišķās etiķetes speciāliste G. Krasta.

”Mums nav bijis, paldies Dievam, nekādu tādu gadījumu, kā šobrīd ir Ilvesam. Mēs zinām, ka līdzīgs stāsts savulaik bija ar Sarkozī un citiem Rietumeiropas prezidentiem, kuriem ir problēmas ar laulāto draugu uzticību viņu prezidentūras laikā. Tas, protams, ir milzīgs skandāls,” teic I. Ījabs.

Vairāk skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl