Uz Rokenrola slavas zāli tagad pretendē arī popdziedātāja un reperi

Komentāri
Uz Rokenrola slavas zāli tagad pretendē arī popdziedātāja un reperi
Foto: Scanpix

Ik gadu kuplāks kļūst Rokenrola slavas zālē uzņemto mūziķu saraksts. Nākamgad to cer papildināt arī ar industriālā roka izpildītājiem Nine Inch Nails un popdīvu Dženetu Džeksoni, kā arī citiem mūziķiem, kas pārstāv teju diametrāli pretējus žanrus.

Eklektiskajā nomināciju sarakstā iekļauti ne vien Nine Inch nails, bet arī tādi 70. gadu mūziķi kā Yes, The Cars, Stīvs Millers, Deep Purple un Cheap Trick, kā arī alternatīvā roka grupa The Smiths, Los Lobos un reperu apvienība N.W.A.

Rokenrola slavas zāles organizācijas fonda pārstāvji gan atzīst, ka šādi nominanti “parāda rokmūzikas daudzveidību, un to, kā tajā saplūst žanri”.

49 gadus vecā Džeksone iepriekš nav tikusi nominēta uzņemšanai Rokenrola slavas zālē. Viņa šomēnes laida klajā savu pirmo albumu kopš 2008. gada. Jāņem vērā, ka mūziķus var uzņemt Rokenrola slavas zālē tikai tad, kad pagājuši 25 gadi kopš pirmā ieraksta izdošanas.

Rokenrola slavas zāle dibināta 1983. gadā. Par jaunu izpildītāju uzņemšanu balso vairāk nekā 800 mūziķu, mūzikas industrijas profesionāļu un vēsturnieku. Uzņemamo mūziķu saraksts tiks izziņots decembrī. Svinīgā uzņemšana Rokenrola slavas zālē notiks 8. aprīlī Ņujorkā.

Lasi vēl