Komentāri
Uz Barišņikova jaunāko izrādi Rīgā dienas laikā jau pārdota teju puse biļešu
Foto: LETA

Pirmajā dienā kopš tirdzniecībā pieejamas biļetes uz Mihaila Barišņikova jaunākās monoizrādes Vēstule cilvēkam viesizrādēm Rīgā pārdotas jau teju puse biļešu, pastāstīja Andreja Žagara kultūras atbalsta un attīstības fonda valdes priekšsēdētājs Andrejs Žagars.

Interesants ir fakts, ka visātrāk tiek pārdotas visdārgākās un vislētākās biļetes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Mihails Barišņikovs un Roberts Vilsons katrs savā jomā ir leģendāras un spilgtas personības, tādi ir arī viņu sadarbībā tapušie darbi – tehniski sarežģīti, emocionāli daudzslāņaini un laikmetīgi. Viesizrādes Latvijā ir nozīmīgs mākslas dzīves notikums un skatītāji to novērtē,” teica Žagars.

Izrāde, kuras pamatā ir izcilā baletdejotāja Vāclava Ņižinska dienasgrāmatas un kura savu pirmizrādi piedzīvoja pērn Spoleto, Itālijā, šogad turpina pasaules turneju, kurā iekļauta arī Barišņikova dzimtā Latvija.

Foto

Monoizrādi Vēstule cilvēkam īpaši Barišņikovam radījis ikoniskais avangarda teātra režisors Roberts Vilsons. Iestudējums balstīts uz Vāclava Ņižinska autobiogrāfiskajiem tekstiem, kurus adaptējis Derils Pinknijs.

Savā slavas virsotnē Ņižinskis (1889-1950) tika atzīts par vienu no izcilākajiem Rietumu kultūras baleta māksliniekiem. Ņižinskis bija arī slavenās Sergeja Djagiļeva Krievu baleta trupas dalībnieks un modernā baleta horeogrāfijas pamatlicējs. Viņa sākotnējie darbi ir Fauna diendusa un Svētpavasaris. Trešajā gadu desmitā Ņižinskim sākās garīgas problēmas, tādēļ viņa dienasgrāmatas, kas tapušas laikā no 1919.gada 19.janvāra līdz 4.martam, dokumentē un izgaismo jaunā vīrieša garīgās veselības sabrukumu.

Uz viesizrādēm, kas Rīgā norisināsies no 3. līdz 7.augustam, biļetes var iegādāties Biļešu serviss internetā. Savukārt Krievijā biļetes ir nopērkamas vietnē kassir.ru. Uz izrādēm 3., 4. un 7. augustā biļešu cena ir no 30 līdz 200 eiro, savukārt uz izrādēm 5.un 6.augustā – no 70 līdz 250 eiro.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl