Ušakovi ar dēlu runā katrs savā valodā

6 komentāri
Ušakovi ar dēlu runā katrs savā valodā
Foto: LETA

Nila un Ivetas Ušakovu ģimenē augošais dēls Toms uzreiz apgūst divas valodas. ”Skaidrs, ka tādos apstākļos bērni sāk runāt mazliet vēlāk, toties uzreiz abās valodās,” intervijā žurnālam OK divvalodību pamato Rīgas mērs.

”Ja, piemēram, skatāmies ziņas latviešu valodā, tad arī runājam latviski. Ja filmu krieviski – runājam krieviski. Par domes lietām, visdrīzāk, latviski. Par skrituļslidām krieviski. Mums nav reglamenta – kā sanāk, tā ir,” divvalodības esamību savā ģimenē pamato Nils Ušakovs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Arī ar dēlu Tomu katrs no vecākiem runā savā valodā. Iveta ar dēlu runā latviski, Nils – krieviski. ”Lai viņš uzreiz uztvertu abas valodas. Skaidrs, ka tādos apstākļos bērni sāk runāt mazliet vēlāk, toties uzreiz abās valodās. Ja nu kas, mēs mazliet pagaidīsim,” atklāj Nils Ušakovs.

Jautāta, kādas tēva īpašības gribētu redzēt dēlā, Iveta kā iezīmi numur viens akcentē mērķtiecību. ”Vēl – lai viņš nebaidītos kļūdīties. Jau, mācoties staigāt, nedrīkstam bīties uzsist kādu punu. Tāpat darbā, ja to dari no sirds un gribi sasniegt rezultātu. Bieži brīnos par šo Nila īpašību – nebaidīties, kur es varbūt neriskētu,” atklāj Nila Ušakova sieva.

Iveta Ušakova nenoliedz, ka divu mentalitāšu cilvēku attiecības līdzinās uguņošanai. ”Tas noteikti ievieš zināmas korekcijas. Ne valodas ziņā, jo dažkārt pietiek vienkārši būt blakus un nesarunāties, bet sākot jau ar atšķirīgām tradīcijām,” saka Iveta. Arī Nils sevi un Ivetu vairāk uztver kā pretpolus. ”Iveta ir kārtīga teicamniece, latviete. Es pēc rakstura neesmu teicamnieks, ne vienmēr kārtīgs,” teic Rīgas ”galva”.

Arī varbūtība, ka Nila un Ivetas ceļi varētu krustoties, bijusi minimāla. ”Iveta gāja Purvciema skolā, dzīvoja Mežciemā, es – Iļģuciema skolā, dzīvoju Imantā. Iveta – teicamniece no latviešu skolas, dejoja tautas deju kolektīvā Zelta sietiņš. Es – no krievu skolas, trenējos boksa klubā Daugava,” stāsta Nils Ušakovs.

TOP komentāri

 • doremi
  +1 +1 0

  doremi

  tiesi tā arī vajag - es ar apguvu 3 valodas ,pat nezinu kā ,bet apguvu kopš bērnu dienām ...vismaz viena lieta kam nodoklis netiks pielietots un to no manis neviens neatņēms - bagātība VALODAS!!!
 • skudra
  0 0 0

  skudra

  Katram no vecākiem jārunā savā valodā un bērns zinās abs valodas,bet vēlāk vēl kādu! Absolūtinormāla parādība jauktās ģimenēs!
 • Jānis
  0 0 0

  Jānis

  Nil,tās divas ir krievu un latviešu?Tad labi,vēl būtu vēlams angļu plus vācu.Mums večiem to savā laikā nemācīja,ko darīīt?Mēs tikai zinām-gutten tag herr Nil,tālak lattelecoma miskaste nevelk,visu labu.

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl