UgunsGrēka Zentiņas lomas atveidotājai – 60

1 komentārs

Šodien, 18. janvārī, 60 gadu jubileja aprit Valmieras Drāmas teātra aktrisei Regīnai Devītei, kuras zināmākā loma televīzijā ir istabene Zenta Upīte iecienītajā seriālā UgunsGrēks.

Seriāla UgunsGrēks iepriekšējā sezonā Zentiņa pameta istabenes darbu Pētersonu viesnīcā, lai kandidētu mēra amatam. Politika neizrādījās Zentas īstais aicinājums, tādēļ nācās atgriezties pie palagu klāšanas un slotas. Tiesa, konkurentu Āboliņu viesnīcā, kur gan viņai sokas ne pārāk labi… 15. sezonas sēriju filmēšana rit pilnā sparā. ”Bažas, kādu vērmeļu kausu scenāriste sagatavojusi Zentai. Pirmajā dienā filmēja, kā Zenta Aivariņam lūdzas atpakaļ darbā…” intervijā Dāvidam žurnālā Kas Jauns atzīst aktrise.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jautāta, vai kādreiz atsakās spēlēt to, ko iecerējuši scenārija autori, Regīna atklāj, kas seriāla uzņemšanas laukumā ir briesmīgākais. ”Seksa ainas ir drausmīgākais, jo nav, kur likt mikrofonu. Čerkst, nezini, kā pieglausties, jo mikrofons rīvējoties skaņotājam ausīs dod briesmīgu troksni. Tad vēl apkārt stāv bars cilvēku… Ej nu lien puspliks no tās gultas laukā!” aktrise klāsta Dāvidam.

Foto: Regīna Zentas lomā

Jau vairāk nekā gadu Regīna Devīte ar monoizrādi Visa dzīve priekšā, ko pati sauc par pirmo nopietno izrādi piecu gadu laikā, apbraukā Latviju. Izrāde, ko var arī uzskatīt par himnu mīlestībai, nesen izrādīta arī Īrijas latviešiem.

Regīna Devīte dzimusi 1956. gada 18. janvārī Krievijā, Amūras apgabalā. Beigusi Valmieras 4. vidusskolu (1974), Rīgas kultūras un izglītības darbinieku tehnikumu (1977), Teātra mākslas institūtu Maskavā (1985). Kā aktrise un izrāžu vadītāja Valmieras drāmas teātra strādā kopš 1978. gada.

Pēdējo gadu lomas Valmieras teātrī – Lūcija A.Menčela lugā Rudenīgais blūzs, Katja A. Ostrovska lugā Līgava bez pūra, pulkveža kalpone J. Hašeka darbā Šveiks, Mudrīte E. Sniedzes lugā Mākoņains, iespējams skaidrosies, Līze A. Čehova lugā Ķiršu dārzs, 2009) Regīna E. Sniedzes lugā Līdz pavasarim. Par šo lomu aktrise nominēta 2008/2009. gada sezonas Latvijas Teātra gada balvai kategorijā Gada aktrise otrā plāna lomā.

Foto: Regīna Devīte ārpus teātra skatuves

Video: uzdzīve sit augstu vilni

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl