Komentāri
Trio Art-i-Shock atskaņos Arvo Perta leģendāro opusu Fratres
Publicitātes foto

Festivāla Eiropas Ziemassvētki koncertā Arvo Perts Fratres 12. decembrī plkst. 19.00 Spīķeru koncertzālē trio Art-i-Shock aicina klausītājus doties ceļojumā cauri gadsimtiem.

Koncerta programmā dzirdēsim igauņu komponista Arvo Perta leģendāro opusu Fratres, kā arī tango lielmeistara Astora Pjacollas kompozīciju Ziema no The Four Seasons of Buenos Aires, smalkā stilizētāja Alfrēda Šnitkes Kluso nakti, skanēs arī Ludviga van Bēthovena un Toši Ičijanagi mūzika, stāsta Latvijas Koncertu pārstāve Rinta Bružēvica.

Trio Art-i-Shock sastāva ziņā ir neordinārs ansamblis, kas dibināts teju nejauši, kad tā dalībnieces – čelliste Guna Šnē, sitaminstrumentāliste Elīna Endzele un pianiste Agnese Egliņa bija nominētas Lielajai mūzikas balvai 2010 kategorijā Par darbu ansamblī un, kaut pazīstamas gadiem, pirmoreiz muzicēja kopā uz Latvijas Nacionālās operas skatuves balvas pasniegšanas ceremonijā.

Šobrīd trio stilistiski un žanriski daudzveidīgajā repertuārā ir gan skaņdarbu pārlikumi, gan oriģinālkompozīcijas, tostarp pašu mūziķu iniciēti dažādu paaudžu latviešu komponistu jaundarbi. Art-i-Shock radošajā biogrāfijā ir gan spilgtas autorprogrammas, gan interesantas sadarbības ar video, gaismu un modes māksliniekiem, un pat saspēle ar orķestri. Trio ir muzicējis koncertos vairākās Latvijas pilsētās, arī dažādos festivālos, mūziķes ir uzstājušās Lietuvā un Gibraltārā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl