Komentāri
Top 10: Brit Awards balvu ieguvušās dīvas, kuras uzstājušās Rīgā
Elija Goldinga (Foto: AFP/ LETA)

Ceturtajā Hennessy Artistry koncertšovā Rīgā 5. decembrī uz Coyote Fly skatuves kāps pasaulē atzītā dziedātāja un deju mūzikas leģenda Sonique, kura var lepoties ar prestižās Brit Awards balvas iegūšanu, tā piepulcējoties vadošajām pasaules mūzikas dīvām.

Vairākas no māksliniecēm, kuras novērtētas ar šo augsto apbalvojumu, uzstājušās arī Latvijā, tāpēc piedāvājam Top 10 sarakstu ar aizraujošākajiem Brit Awards ieguvēju koncertiem Rīgā.

1.  Islandiešu eksperimentālās popmūzikas dīva Bjorka Rīgā ir viesojusies vairākkārt – astoņdesmito gadu beigās Bjorka pabija Latvijā ar savu grupu Sugarcubes, bet vēlāk sniedza arī divus neaizmirstamus koncertus kā soloizpildītāja.

2.  Viens no pēdējo gadu neaizmirstamākajiem koncertiem galvaspilsētā noteikti ir bijis jaunās paaudzes mūzikas un modes ikonas Lanas del Rejas uzstāšanās pērn Arēnā Rīga, kas pulcēja skatītāju tūkstošus.

3. Motocikli, trakas fona dejotājas un mirdzošas gaismas. Enerģijas pārpilnā un atraktīvā amerikāņu popzvaigzne Pink 2006. gadā sniedza patiešām aizraujošu šovu Arēnā Rīga.

4. Dzelzs priekškara dēļ talantīgo 80. gadu britu popdziedātāju Kimu Vaildu (Kim Wilde) klausītāji Latvijā klātienē ieraudzīja viņas karjeras otrajā pusē, tomēr gaidīšana bija tā vērta.

5. Skandalozā popzvaigzne Lady Gaga sniedza vienu no tehniski visrūpīgāk gatavotajiem šoviem pašmāju koncertdzīves vēsturē. Mežaparka estrādes skatuve viņas uznācienam tika gatavota vairāk nekā nedēļu, un Lady Gaga saviem faniem nelika vilties.

6. Tā dēvētā White Soul mūzikas novirziena pārstāve Lisa Stensfīlda (Lisa Stansfield) pirms mēneša galvaspilsētas publikai demonstrēja īstu sava žanra paraugstundu, izpildot visus savus lielākos hitus.

7. Viena no pēdējo desmit gadu aktuālākajām dāmām popā un R&B, barbadosiešu izcelsmes dziedātāja Riana (Rihanna) sniedza labākajās tradīcijās ieturētu popkoncertu pārpildītai Arēnai Rīga.

8. Lielbritānijas jaunās paaudzes zvaigznes Elijas Goldingas (Ellie Goulding) pirmais koncerts Latvijā tika izpārdots jau mēnesi pirms viņas uznāciena. Un viņa saviem faniem nelika vilties.

9. Par popmūzikas princesi dēvētā Kailija Minoga (Kylie Minogue), kas turpina iet kopsolī ar jaunākajām tendencēm savus klausītājus šeit iepriecinājusi vairākkārt, no kuriem atmiņā palikusi viņas nesenā uzstāšanās Arēnā Rīga.

10. Deju mūzikas zvaigzne Sonique jau vienreiz ir uzstājusies prasīgajai galvaspilsētas publikai, taču šo piektdien leģendārā Sonique atgriežas ar jaunu šovu Hennessy Artistry pasākuma ietvaros klubā Coyote Fly, kurā izpildīs savus pazīstamākos un publikas iemīļotākos deju hitus pavisam jaunās skaņās.

Hennessy Artistry koncertšovos visā pasaulē piedalījušies tādi mākslinieki kā grupa The Roots, Mike Posner, Mary J. Blige, E.V.E., Erykah Badu, Q-Tip, Kat Delun un citi. Latvijā Hennessy Artistry iepriekšējo trīs gadu laikā uzstājušies vairāki pasaulē un Latvijā iemīļoti mūziķi, tostarp deju un klubu mūzikas vokālists Kristians Burns (Christian Burns) no Lielbritānijas, house mūzikas izpildītājs Erols Reids (Errol Reid), DJ Monsta, Musiqq, čellu trio Melo-M, marimbas virtuozs Rihards Zaļupe, dziedātājas Aija Vītoliņa un Ieva Sutugova, kā arī Liepājas Simfoniskais orķestris.

Koncertšovs norisināsies 5. decembrī klubā Coyote Fly. Ieeja pasākumā tikai ar ielūgumiem. Konkursa kārtībā ielūgumus iespējams iegūt, sekojot jaunumiem un piedaloties Hennessy Latvia aktivitātēs vietnē facebook.com/HennessyLatvia

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl