The Beatles pirmais līgums izsolīts par zemāku cenu nekā cerēts

Komentāri
The Beatles pirmais līgums izsolīts par zemāku cenu nekā cerēts
Foto: EPA/ LETA

Izsolē pārdots leģendārās grupas The Beatles pirmais līgums ar ierakstu kompāniju. Par to nosolīti gandrīz 100 tūkstoši dolāru. Tas gan ir mazāk, nekā bija prognozējis Ņujorkas izsoļu nams.

Pirmo līgumu ar ierakstu kompāniju Bītli noslēdza savas karjeras sākumā 1961. gadā Hamburgā, Vācijā. Dokumentu parakstījis Pols Makartnijs, Džons Lenons, Džordžs Harisons un tā laika bundznieks Pīters Bests. Kontrakts tika noslēgts par ierakstu, kuram toreiz nemaz netika dots Bītlu nosaukums. Grupa bija ierakstījusi tradicionālās vācu bērnu dziesmas Mans Bonijs versiju, un saskaņā ar izsoļu nama sniegto informāciju ierakstu kompānijai toreiz šķita, ka grupas nosaukums The Beatles ir nepiemērots Vācijas tirgum.

Pirms izsoles tika prognozēts, ka līgums tiks pārdots par 150 tūkstošiem dolāru, tomēr tas tika izsolīts par 90 tūkstošiem dolāru.

Ņujorkā notikušajā izsolē varēja iegādāties arī citus priekšmetus, kas saistīti ar leģendāro grupu, piemēram, pirmais singls Love Me Do, ko rotā grupas autogrāfi. Plate tika izsolīta par 25 tūkstošiem, kas pārsniedza izsoļu nama prognozēto cenu – 10 tūkstošus dolāru.

Lasi vēl