Tapusi jauna filma par pretošanās kustību pēckara Latvijā

Komentāri

Pēc trīs gadu intensīva darba novembra sākumā pirmizrādi piedzīvos režisora Normunda Puča filma Segvārds Vientulis par nacionālo partizānu organizācijas darbību Latgalē un tās vadītāju katoļu priesteri Antonu Juhņeviču, informē studija NPGD.

Filma Segvārds Vientulis balstīta patiesos notikumos, kas norisinājās 1945. gadā – pēc padomju okupācijas atgriešanās – Līvānu apkārtnē. Vanagu draudzes katoļu priesteris Antons Juhņevičs baznīcas saimniecības telpās slēpa vietējos vīriešus no mobilizācijas vācu un sarkanajā armijā. Savas pārliecības dēļ nonācis konfliktā ar varu, viņš bija spiests izšķirties par radikālu soli.

“Segvārds Vientulis” ir inscenēta dokumentāla filma, kura ir balstīta vēsturiskos faktos, tomēr dramatiskā tēma ir tikai iemesls, lai runātu par cilvēka dzīves eksistenciālajām izvēlēm. “Uzticība un varonība, kurai līdzās mājo nodevība un gļēvums vai vēlme vienkārši izdzīvot, – to var iepazīt, sekojot Juhņeviča un viņa cīņu biedru likteņiem,” norāda filmas režisors un arī scenārija autors Pucis, kuram šī ir debijas filma.
Vēsturiskās personas filmā atveido aktieri Varis Piņķis, Vilis Daudziņš, Edgars Samītis, Andris Bulis, Juris Bartkevičs, Juris Jope, Edgars Pujāts, Rihards Rudāks, Māris Korsietis, Egils Viļumovs, Ritvars Gailums un Valdemārs Karpačs.

Mūziku filmai sarakstījis latviešu garīgās mūzikas komponists Rihards Dubra.

Filma pirmizrādi piedzīvos 4. novembrī kinoteātrī Splendid Palace, bet no 7. novembra tās izrādīšanu sāks kinoteātri visā Latvijā. No 20. oktobra biļetes uz filmas pirmizrādi un seansiem Splendid Palace būs pieejamas kinoteātra kasēs un e-kase.lv.

Lasi vēl